7 грудня уперше відзначають Всесвітній День української хустки. З такою ініціативою виступили депутатки усіх рівнів Вінниччини.
Яскрава, квітчаста хустка для українок вважалась оберегом, символом любові, вірності, патріотизму. Не злічити способів пов’язування української хустки. Цей елемент гардеробу зазвичай носили заміжні жінки у вигляді намітки чи очіпка. Дівчата пов’язували хустку іншим способом.
До Дня української хустки дівчатка, дівчата і жінки (окремо й цілими колективами, класами) пропонують згадати способи зав’язування української хустки і долучаються до флешмобу “Зроби фото з хусткою”. 7 грудня – його фінал.
Ми зробили підбірку фото із соцмереж дівчат, жінок і колективів, які долучилися до акції.
Ось такі фото опублікували працівниці Кременецького ботанічного саду. У кожної різна і особлива, одна червона з великими, яскравими квітами, друга біла у поєднанні троянд та зеленого листя.
А це учні та вчителі Колодіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Підволочиського району.
Не втратила нагоди похизуватись своєю яскраво-червоною хусткою студентка та фотографиня Юлія Огороднік.
А це наймолодші учасниці флешмобу – середня група Тернопільського садочка №31.
Учениці 4-го класу Голгочанської загальноосвітньої школи Підгаєцького району.
Фото в намітці виставила у соцмережі письменниця Ірина Мацко.
Автентичні аксесуари продемонструвала й поетеса Ганна Костів-Гуска з Борщева.
- Скільки їм років – не знаю, – пише Ганна Костів-Гуска. – Моя мама народжена в 1914 році. Вони – свідки її дівоцтва, одруження, народження моїх сестер і мене, смертей моїх маленьких сестричок, війни, колгоспної праці… Вони – свідки горя і радості в нашій хаті…Найдорожчою була хустка “з конвалією”, не кожна дівчина могла її мати. Моїй мамі купили цю хустку. Довгий час хустки були сховані в скрині, бо появилися інші,сучасні, потім – так звані “канадські”, які модні і до цього часу…У скриню кидали таблетки нафталіну, перекладали хустки сухим полином, листками тютюну, щоб не поїла їх міль… Літом просушували на гарячому сонці… Дві хустки були відкладені на смерть: однією – зав’язували голову, другу- клали в труну… Цих кілька, що в мене залишилося від мами, – пахнуть мені не горіховим листям, не сухою лавандою- а материними добрими, теплими руками…Це пам’ять.
Візажистка Надія Шевчук.
Працівниці обласного лабораторного центру.
Колаж зі своїх робіт зробив фотограф Михайло Урбанський.
До флешмобу приєдналася й депутатка Тернопільської міської ради Оксана Яциковська з подругами.
Долучилися й працівниці Кременецького районного будинку культури
Першокласниці Скалатської ЗОШ із вчителькою.
А ви фотографувалися у хустці цими днями? Додавайте фото у коментарях.
Підготувала Юлія Вітюк