НМТ-2025: до чого готуватися вступникам?

НМТ

Цьогоріч понад 312 тисяч учасників зареєструвалися для проходження Національного мультипредметного тесту (НМТ). З них 20 тисяч — планують складати НМТ за кордоном. Тимчасові екзаменаційні центри розгорнуть у 33 країнах, серед яких — Польща, Німеччина, Хорватія, США та Канада. Про всі особливості цьогорічного тестування розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

Як проходитиме тестування?

Основна сесія триватиме з 14 травня до 25 червня. Для тих, хто не зміг взяти участь в основній сесії з поважних причин, буде додаткова сесія — з 14 до 25 липня. НМТ триватиме 4 години, під час яких вступники складатимуть чотири предмети. Між двома блоками тестування передбачена 20-хвилинна перерва.

Обов’язковими предметами є українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет — на вибір: іноземна мова, біологія, хімія, фізика, географія або українська література. Усього учасники мають виконати: 30 завдань з української мови;
22 — з математики; 30 — з історії України; до 32 — з предмета на вибір.
Історія України цьогоріч включає весь шкільний курс, а не окремі його частини, як було минулого року. “Раніше ми обмежували ці теми або сучасною історією, а в останній рік це була історія від Богдана Хмельницького та далі”, — пояснила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час брифінгу у Медіацентрі Україна.

Що робитимуть у разі повітряної тривоги?

У разі оголошення повітряної тривоги тестування негайно зупинять, а всі учасники мають перейти до укриття. Якщо тривога триватиме понад 2,5 години, іспит можуть перенести, а учасник матиме право зареєструватися на додаткову сесію. Проте, за словами Вакуленко, багато вступників просять продовжити тестування навіть після тривалих перерв. Інструктори в таких випадках часто залишаються на пунктах по 8 годин або й довше, щоб завершити тестування у той самий день.

За що можуть анулювати результати НМТ?

Порушення правил поведінки під час тестування призведуть до анулювання результатів. Більше того, учасник не матиме права на повторну  спробу цього року. Підставами для анулювання є списування чи підглядання в екран сусіда, розмови під час тестування, невиконання інструкцій персоналу екзаменаційного пункту, наявність мобільного телефону, смартгодинника, флешки або навіть навушників.
“Анулювати результати будуть за наявність у вступника будь-яких засобів технічного зв’язку або їхніх частин. Навіть якщо в нього в кишені флешка, дротові або бездротові навушники. Працівники пункту тестування не можуть визначати, як саме цим користувалися, чи підключали до чогось”, — пояснила Вакуленко в інтерв’ю видання “Українська правда”.

Читайте також: У 2024 році 100 випускників склали один із предметів на максимальну кількість балів – 200. 

Виявляти потенційні порушення ще до початку іспиту допомагатимуть металошукачі. Зокрема, можуть запеленгувати у кишені гаджет, про який людина просто забула. А вже під час самого тестування працюватиме відеоспостереження. Якщо інструктори або камери зафіксують порушення вже під час тесту — учасника одразу виведуть з аудиторії.

“Завжди є уповноважені фахівці Українського центру, які спостерігають за тим, що відбувається в аудиторії тестування. Це додаткова пара очей, яка допомагає інструктору і старшому інструктору. Якщо десь встановити камери неможливо, то ми застосовуємо інші заходи”, — додала директорка Українського центру оцінювання якості освіти.

Чи повернуться до ЗНО у звичному форматі?

Поки в країні триває повномасштабна війна, повернення до традиційного зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) не планується. За словами Вакуленко, для Українського центру наразі принципово проводити тестування в один день. Адже величезна кількість вступників перебуває за кордоном, на тимчасово окупованих територіях або в регіонах, де тривають активні бойові дії.

“Ми не можемо створити умови для проходження НМТ в місцях їхнього перебування, відтак вони мають виїхати і пройти оцінювання в інших населених пунктах. Це доволі складно логістично, дорого та пов’язане з безпековими ризиками для учасників в Україні. Якщо ми навіть хотіли б проводити НМТ у два дні, щоб надати кращий інструмент, то про 4-5 днів по три години на предмет зараз навіть не варто говорити”, — наголосила Тетяна Вакуленко.

About the author

Тернопільська область
trending_flat
Цигани, Товстобаби, Цицори і не тільки: кумедні назви поселень Тернопільщини

На мапі Тернопільської області можна знайти десятки населених пунктів з незвичайними назвами. Деякі з них змушують усміхнутися, інші - замислитися над їхнім походженням. Історик та краєзнавець Віктор Уніят раніше склав рейтинг найкумедніших назв сіл області. За його словами, кумедні назви існують по всьому світу, тому не варто поспішати з висновками про їхнє значення. Села з географічними назвами У Тернопільській області є села та хутори, що носять імена далеких країн і континентів. Швейцарія, Французівка, Саджівка, Варшавка, Угорськ та Угринів нагадують про Європу. Сахалін, Курили та Кавказ - такі теж хутори є на Тернопільщині. Перейменовані села Багато сіл з незвичайними назвами отримали нові імена у радянський час. Село Повія носило таку назву до 1958 року (зараз - Набережне). Свинюхи перейменували на Очеретне у 1946 році. Назва походила від фільварка-свиноферми "Свиноберген" князів Збаразьких, де розводили свиней для продажу в Європу. Цапівці стали називатися […]

шкода довкіллю
trending_flat
Підписав необхідні документи: судитимуть керівника та лісника лісгоспу, які вирубали понад 6 тисяч дерев

На Тернопільщині судитимуть головного лісничого та директора держпідприємства, з дозволу яких було вирубано понад 6 тисяч дерев різних порід. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. "Під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури повідомлено про підозри головному лісничому та директору одного з державних лісопідприємств на Тернопільщині у вчиненні службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). За даними слідства, головний лісничий безпідставно вніс до лісорубних квитків дані про можливість проведення 41 рубки рідколісся, а директор видав лісорубні квитки на ці роботи", - йдеться у повідомленні. Унаслідок знищення 6267 різних дерев довкіллю завдано шкоди на 57 млн грн.

пожежа Бучач
trending_flat
У Бучачі 28 рятувальників гасили велику пожежу у пекарні (фото, відео)

У Бучачі спалахнула пекарня. Загоряння відбулось у середу, 2 липня.  Про це повідомляють у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. "Горіла покрівля хлібопекарні ТОВ «Бучачагрохлібпром» — вогонь охопив 400 м²", - кажуть рятувальники. Вогонь міг перекинутись на іншу будівлю. До гасіння було залучено 28 рятувальників та 8 одиниць техніки (зокрема автодрабина, газодимозахисна машина та 5 автоцистерн, а також місцева пожежна команда с. Трибухівці. Вогонь вдалось локалізувати о 17:48, повністю ліквідували пожежу о 20:09. "Сигнал про займання надійшов до Служби порятунку "101" о 16:24. Прибувши на місце події, пожежники виявили, що полум'я вже охопило елементи покрівлі хлібопекарні на площі 400 квадратних метрів. Існувала реальна загроза поширення вогню на сусідні будівлі. Для ліквідації пожежі було залучено значні сили Головного управління ДСНС України у Тернопільській області: 28 чоловік особового складу та 8 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки. Серед залучених засобів – 5 […]

trending_flat
На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку

На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку Тайна у Хоростківській громаді на Тернопільщині. Місцеві мешканці поскаржилися у Спеціалізовану екологічну прокуратуру. Вона розпочала розслідування у зв'язку з порушенням правил охорони стічних вод. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. За даними слідства, до правоохоронців звернулися місцеві жителі зі скаргами на неприємний запах води у ставку біля місця впадіння річки Тайна та велику кількість загиблої риби у водоймі. Ймовірно, що забруднення річки здійснюється внаслідок скиду вод із території місцевого спиртзаводу. За результатами розгляду звернення того ж дня, 30 червня 2025 року, зареєстроване кримінальне провадження. Вживаються вичерпні заходи щодо всебічного дослідження вказаних обставин справи, притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування завданої шкоди довкіллю", - йдеться у повідомленні. Схожий випадок стався на Бережанщині - тут місцевий директор комунального підприємства допустив забруднення річки Золота Липа. Через його недбалість протягом 2024 року було забруднено річку, а збитки сягають […]

trending_flat
Муасанітова каблучка: як зберегти блиск на довгі роки?

Уявіть каблучку, що ловить світло так, наче в ній живе маленьке сонце. І це не обов'язково ювелірний виріб з діамантом. Є ще один більш доступний варіант, і це — муасаніт. Камінь, який прийшов із космосу, а тепер підкорює серця тут, на Землі.  Але навіть найяскравіші зірки потребують турботи, аби не згаснути. І  муасаніт каблучка зовсім не виключення. Що робити, щоб вона тішила погляд не лише на фото, а й через багато сезонів? Дізнайтеся далі. Лайфхаки з догляду: прості засоби — блискучий результат Муасаніт виблискує так, що важко відвести погляд, і ви точно захочете, щоб цей ефект залишався надовго. Добра новина: для цього не обов’язково мати цілий арсенал професійної хімії. Догляд за каблучкою з муасанітом можна перетворити на простий ритуал із приємним результатом. М’яке мило і тепла вода — класика, яка працює безвідмовно. Замочіть каблучку на 10–15 хвилин, потім обережно прочистіть […]

trending_flat
На в’їзді у Кременець змінили дорожні знаки: мешканці обурені

На в'їзді до Кременця встановили новий дорожній знак, який забороняє поворот від цукрового заводу на вулицю Захисників України. Тепер водії не можуть проїхати до поліклініки та торгового центру "Панорама" звичним маршрутом. Про зміни повідомили у групі "Типовий Кременець". Віктор Панфілов звернувся до Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України та Андрія Смаглюка з проханням звернути увагу на реакцію громади. Тепер для проїзду до цих об'єктів потрібно заїжджати від Полкової церкви або через Підлісці з розворотом. Мешканці міста обурюються через нові обмеження. "А чим керуються наші можновладці, коли придумують такий брєд??? Хотілося б отримати роз'яснення, на підставі чого встановлюють такі обмеження?", - пише один з коментаторів. "До прикладу швидка, яка везе хворого з Млинівець повинна об'їхати коло, просто тому що хтось собі щось придумав і встановив обмеження???", - обурюється житель. Люди не розуміють логіку нового маршруту. "Якщо, наприклад, я зі сторони […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025