Чи був булінг у Нараївській школі на Бережанщині: що сказав суд?

Суд над вчителькою

Справа щодо можливого булінгу з боку вчительки молодших класів стосовно своїх учнів дійшла до суду. Випадок трапився на початку лютого цього року – батьки дітей другого класу Нараївської школи, що на Бережанщині, звернулися до відділу освіти через те, що класний керівник нібито принижує своїх учнів. Сама вона заперечувала всі подібні звинувачення. Педагога тоді звільнили за статтею.

Розголос почався з відеозвернення матері однієї з учениць, Тетяни Захарків. Вона розповіла про нібито систематичний булінг з боку педагога. За її словами, вчителька публічно знімала її доньку Оленку на камеру біля дошки, через що дитина отримала психологічну травму. Батьки стверджували, що педагог неодноразово залишала дітей самих у класі, а сама їхала додому маршруткою.

Ось, що говорила тоді мама учениці Тетяна Захарків:

Згодом вчителька, Марія Джуравська, прокоментувала ситуацію, що склалася. За словами вчительки, вона додатково працювала з дівчинкою після уроків, оскільки дитині було складно засвоювати новий матеріал. Педагог стверджує, що мати учениці, Тетяна Захарків, була обізнана про ці додаткові заняття та навіть дякувала за них. Конфлікт загострився після того, як учителька зробила фото учениці біля дошки. Джуравська пояснює, що надіслала знімок матері виключно для підтвердження рівня знань дитини, а не для публічного поширення. Суд, до речі, постановив так само.

Пояснення вчительки:

Після того, як Тетяна Захарків оприлюднила відеозапис зі звинуваченням вчительки у булінгу, 4 лютого на педагога старший дільничний офіцер поліції Відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області Романюк Р.В. складає протокол про адміністративне правопорушення серія ВАД №618477 щодо можливого булінгу. Та суд встановив, що у матеріалах справи є лише скриншот  із месенджеру «Вайбер», на якому видно фото малолітньої ОСОБА_2 і внизу під фото повідомлення її матері «Дякую!».  У протоколі не було роз’яснено, який саме булінг вчинила вчителька. Крім того, ніхто з психологів, залучених Нараївським закладом загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Нараївської сільської ради, опитування дитини, як і інших учнів по факту ймовірного булінгу зі сторони вчительки не проводив.

Тому суд, вислухавши доводи сторін, закрив справу за статтею 173-4 КУпАП (булінг (цькування) учасника освітнього процесу). Про це йдеться у постанові Бережанського районного суду Тернопільської області від 11 березня. Суд постановив, що вчителька не вчиняла адмінправопорушення.

Також “Терміново” стало відомо, що вчителька планує подавати до суду щодо поновлення на роботу та вимагатиме відшкодування моральних збитків з мами, яка поширювала неправдиву інформацію у соціальних мережах.

Читайте також: на Тернопільщині директорка ліцею сплатить штраф, бо не реагувала на булінг.

About the author

гроші
trending_flat
Тернополянка віддала 10 тисяч євро “лікарю з Сирії”

"Сирійський лікар" ошукав 76-річну тернополянку на 10 тисяч євро. Правоохоронці Тернопільського районного управління поліції розслідують черговий факт шахрайства. За даними поліції Тернопільщини, історія розпочалася ще у квітні цього року в соціальній мережі Facebook, де літня жінка познайомилася з іноземцем. Згодом їхнє спілкування перейшло у месенджер WhatsApp. Залицяльник представився лікарем із Сирії та запевнив тернополянку, що вже вісім років працює там за контрактом. Завоювавши прихильність пенсіонерки, "медик" заявив про свої серйозні наміри: мовляв, хоче достроково розірвати робочий контракт, приїхати в Україну та пов'язати з нею своє подальше життя. Проте для негайного розірвання угоди йому терміново знадобилися гроші — 10 тисяч євро. Жінка повірила кожному слову інтернет-знайомого. Через термінали самообслуговування вона кількома платежами перевела на вказаний ним рахунок суму, еквівалентну майже 10 тисячам євро. Одразу після того, як кошти опинилися у руках афериста, його «любовні» обіцянки розвіялися, а сам він зник зі […]

ремонт вулиці
trending_flat
У Тернополі на тиждень обмежать рух транспорту на двох вулицях

У Тернополі через ремонти частково перекриватимуть рух на вулицях Руській та Поліській. З понеділка, 29 червня, у Тернополі стартують роботи з відновлення дорожнього покриття. Ремонти триватимуть одночасно на двох важливих вулицях міста, через що для водіїв діятимуть тимчасові обмеження. Про це повідомили в Тернопільській міській раді. Найбільше змін зазнає рух у центрі міста. Дорожники розпочнуть поточний ремонт асфальтобетонного покриття на вулиці Руській — на ділянці від вулиці Замкової у напрямку дамби Тернопільського ставу. Аби не створювати масштабних заторів у години пік, усі роботи виконуватимуть виключно у вечірній та нічний час. Попри це, під час безпосереднього укладання асфальту на цій локації передбачене часткове перекриття руху транспорту. Також з 29 червня дорожня техніка працюватиме на вулиці Поліській. Там перейдуть до фінального етапу — асфальтування проїжджої частини, де раніше вже провели фрезерування (зрізання) старого зношеного покриття. На час проведення робіт на Поліській також […]

тернопільська обласна рада
trending_flat
“Ганьба!”: чому під стінами Тернопільської облради протестували артисти філармонії (відео)

Творчий колектив Тернопільської обласної філармонії вийшов на протест під будівлю Тернопільської обласної ради. Артисти звинувачують керівництво області в ігноруванні їхньої позиції та спробах змінити чинного директора установи, заслуженого діяча мистецтв України Ярослава Лемішка. Коли колектив прийшов до адмінбудівлі, аби висловити свої вимоги та поспілкуватися з посадовцями, двері перед ними виявилися зачиненими. Ніхто з керівництва облради до протестувальників так і не вийшов, через що обурені артисти скандували "Ганьба!". Відповідне відео опублікували на сторінці у соціальних мережах Тернопільської обласної філармонії. Представники філармонії та творчих колективів, зокрема академічного ансамблю танцю "Надзбручанка", заявляють про порушення процедури та непрозорість проведення конкурсного відбору на посаду керівника. За їхніми словами, влада ігнорує законні етапи, зокрема проведення відкритого жеребкування серед громадських організацій для формування конкурсної комісії. Артисти наголошують, що Ярослав Лемішко є визнаним професіоналом, під керівництвом якого філармонія успішно працює багато років. Вони переконані, що раптова та непрозора […]

тернопіль
trending_flat
Синоптики попереджають про аномальну спеку до +40 градусів

Найближчими днями жителям Тернопільщини варто готуватися до справжнього температурного випробування, адже прийдешні вихідні принесуть в регіон аномальну спеку. Синоптики прогнозують суху, сонячну погоду без жодних опадів, проте стовпчики термометрів стрімко повзтимуть угору. Спекотна хвиля накриє область уже в суботу, 27 червня. За даними Тернопільського обласного центру з гідрометеорології, цього дня очікується малохмарна погода, а північний вітер зі швидкістю 5–10 метрів за секунду практично не принесе прохолоди. Вдень повітря прогріється до насичених +30...+35 градусів після цілком комфортної ночі з показниками +15...+20 градусів. Проте пік розпеченого літа припаде на неділю, 28 червня. Небо буде абсолютно ясним, а вітер змінить свій напрямок на західний і вщухне до 3–8 метрів за секунду. "29 червня: Мінлива хмарність. Без істотних опадів. Вітер північний, 7 – 12 м/с. Температура вночі 20 – 25° тепла, вдень надзвичайна спека 35 – 40° тепла", - сказали тернопільські синоптики. Навіть у […]

аварія
trending_flat
У Бережанах Hyundai збив 12-річного підлітка на електросамокаті

На Тернопільщині під колеса кросовера потрапив 12-річний підліток на електросамокаті. ДТП сталася у четвер, 25 червня, близько 16:30 у місті Бережани. За даними поліції Тернопільщини, 12-річний місцевий житель, який рухався на електросамокаті, несподівано виїхав на проїжджу частину дороги. Там відбулося зіткнення з автомобілем Hyundai Kona. Внаслідок удару підліток отримав численні тілесні ушкодження та травми. Хлопчика з місця аварії госпіталізували до лікарні, де йому надають необхідну медичну допомогу. "Поліцейські встановлюють обставини події та закликають батьків контролювати дозвілля дітей і нагадувати їм правила безпечної поведінки на дорозі", - йдеться у повідомленні.

гроші
trending_flat
Робота на Тернопільщині: кому роботодавці готові платити понад 50 тисяч гривень

На ринку праці Тернопільської області зафіксовано суттєвий попит на робочу силу — наразі в регіоні залишаються актуальними 2,3 тисячі вакансій. Найбільшу потребу роботодавці мають у працівниках сфери обслуговування, логістики та медицини: шукають водіїв, продавців, кухарів, швачок, бухгалтерів, підсобних робітників, вантажників, а також лікарів та медичних сестер і братів. Про це повідомили в Тернопільському обласному центрі зайнятості. Рейтинг найвищих зарплат за спеціальностями Від 50 до 52 тис. грн: на такий дохід можуть розраховувати головні бухгалтери, водії автотранспортних засобів, а також висококваліфіковані технічні фахівці та будівельники — бетонярі, електромеханіки з ліфтів, шліфувальники, налагоджувальники машин і автоматичних ліній для виробництва виробів із пластмас, монтажники технологічного устаткування та радіоелектронної апаратури. Від 40 до 45 тис. грн: пропонують фахівцям будівельної та виробничої галузей (малярам, штукатурам, покрівельникам, монтажникам систем утеплення, складальникам виробів, операторам ліній у м'ясному виробництві, електрогазозварникам, машиністам кранів та екскаваторів, слюсарям КВПіА). Аналогічні оклади […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025