У світі дуже мало досліджень, у яких представлено порівняння вживання солі тваринами у вигляді блоків та/або у розсипному вигляді. Одне з найбільш ґрунтовних досліджень у цьому напрямі здійснене трьома науковцями кафедри тваринництва Університету Корнелла, Ітака, Нью-Йорк (С. Смітт, Ф. Ленгеманн, Дж. Рейд).
⠀
Науковці за допомогою експериментальної процедури порівнювали споживання солі молочними коровами протягом трьох років.
⠀
Для експерименту були відібрані корови трьох різних порід, які випасалися на різних територіях.
⠀
Споживання солі фіксувалося щотижня. За результатами досліджень було опубліковано висновки: корови, яким пропонували розсипну сіль разом із кормом, залежно від виду пасовища споживали у 5-10 разів більше розсипної солі ніж ті, яким давали сіль у блоках. Крім того, корови, які споживали сіль у вигляді блоків, отримали достатню кількість солі у межах потреб споживання, а аналіз записів виробництва молока не показав відмінностей у рівнях виробництва двох груп.
⠀
За результатами експерименту науковці зробили висновки, що споживання солі коровами з соляних блоків цілком задовольняє як дієтичні потреби тварин, так і потреби лактації.
⠀
Натомість спожита в надлишку розсипна сіль порівняно з брикетною була зайвою та економічно не обґрунтованою.
⠀
Таке дослідження доводить, що інстинктивне споживання солі з соляних блоків забезпечує економічність у тваринництві.
⠀
В експерименті відсутні висновки чи дослідження стану здоров’я корів, проте загальновідомо, що надмірна сіль в організмі тварини з часом негативно впливає на її кровоносну, лімфатичну, нервову та травну системи, опорно-руховий апарат тощо.
⠀
Саме тому лизальні блоки мають значну перевагу перед розсипною сіллю.
⠀
Варто наголосити, що якісні характеристики розсипної харчової солі в Україні після початку повномасштабного вторгнення часто не відповідають заявленим вимогам.
⠀
Після лабораторних досліджень у харчовій солі часто виявляють сульфати, які не становлять небезпеки для людини, проте тварини (ВРХ) мають схильність до нагромадження цих негативних речовин, тому соляні блоки мають суттєву перевагу над розсипною сіллю.
⠀
У зимовий період або в період відгодівлі тварини нічим не зайняті, що може стати причиною нудьги. Нудьга може спонукати тварину до повторюваних, іноді шкідливих, звичок (самокусання, знищення майна тощо).
⠀
Спробуйте поставити тварині соляний або соляно-мінеральний блок, пропонований ТМ SALZ, і ваші тварини будуть зайняті вилизуванням, що дозволить їм утриматися від руйнівної поведінки, спричиненої нудьгою.
Матеріал сформований завдяки ТМ SALZ спеціалізованого товариства з продажу солі та сьольових продуктів. Сіль має бути – SALZ.
Більше інформації про сіль та соляні продукти:
Сайт: https://salz.com.ua/
Соціальні мережі: https://www.facebook.com/profile.php?id=61556453069933&sk=about&locale=uk_UA