Нанесення тоніка для обличчя: важливий етап щоденного догляду за шкірою

Тонік для обличчя – це косметичний засіб, який завершує етап очищення. Продукт призначений для незмивного догляду. Основне його завдання полягає в нормалізації рівня pH після контакту шкіри з водою й спеціальними текстурами для вмивання – пінками, гелями, мусами. 

Реальна необхідність: формулюємо основні причини

Багато хто з нас нехтує цим важливим етапом щоденного догляду за покривами. Рідка консистенція та високий вміст води в рецептурі сприймається деякими користувачами як необов’язковий для застосування розчин. Вони вважають, що можливості тоніка для обличчя обмежуються наданням свіжості та відчуттям легкої прохолоди. А такий ефект цілком можуть забезпечити й інші косметичні засоби. 

 

Насправді тонік для обличчя не тільки завершує етап очищення й відновлює кислотно-лужний баланс шкіри. Він справляється з вирішенням цілого комплексу завдань:

  • усунення відчуття стягнутості після вмивання;
  • видалення залишків декоративної косметики після застосування продуктів для демакіяжу;
  • підготовка покривів до нанесення крему й сироватки та посилення ефективності дії зволожувальних і живильних компонентів, що входять до їхніх формул;
  • вирівнювання тону, розгладження рельєфу, надання природного блиску.

Основні критерії підбору

На сайті мультирегіонального інтернет-магазину MAKEUP представлені тоніки для обличчя, призначені для шкіри різного типу. Нормальні покриви не мають виражених проблем і потребують стабілізації кислотно-лужного балансу епідермісу, а також підтримки нормального рівня гідратації. Таку дію забезпечують сік і екстракт алое, термальна й джерельна вода, гіалуронова й молочна кислота, гліцерин. 

 

За підвищеної жирності використовуємо засоби, що усувають неприємний масний блиск і регулюють роботу сальних залоз. Додаткові можливості – звуження пор, профілактика появи комедонів, легке відлущування. З цими завданнями успішно справляються алантоїн, екстракти хвоща, ромашки, розмарину, гамамелісу, зеленого чаю, евкаліпта, календули, а також саліцилова та гліколева кислоти. Для сухої дерми необхідне збалансоване поєднання зволожувальних агентів і живильних олій. 

 

Під час підбору також враховуємо сезонність застосування. У теплу пору року необхідні додаткова свіжість і легке охолодження, а взимку покриви потребують пом’якшення, живлення, захисту від перепадів температур і сухого повітря у приміщенні.

Спеціальні пропозиції

  • Для догляду за віковим епідермісом. Для досягнення помітних результатів рекомендується спільне використання з кремом і сироваткою з таким же призначенням. Активні інгредієнти – ресвератрол, вітаміни С і Е, екстракти шовку, центелли азійської, троянди, полину, натуральні олії, різні форми гіалуронової кислоти.
  • Антибактеріальна дія й додаткове матування. У цю категорію входять тоніки для жирної та проблемної шкіри обличчя. Вони регулюють роботу сальних залоз, знімають запалення, прискорюють загоєння постакне, мають протимікробну дію. Крім часто використовуваної в косметичних засобах саліцилової кислоти, в їхні формули входять і інші активні агенти. Наприклад, азелогліцин, лактобіонова і мигдальна кислоти, ніацинамід, екстракти лайма, огірка, листя подорожника. Особливо відзначимо засоби для кислотного мікропілінгу з категорії аптечної косметики. Вони містять амінокислоти, які відлущують, освітлюють, вирівнюють рельєф, зволожують. 
  • Заспокоєння чутливого епідермісу. У цю категорію входять універсальні засоби для покривів будь-якого типу, а також розроблені для дерми з особливими потребами. Наприклад, виражена тьмяність, підвищена сприйнятливість до впливу ультрафіолету, зниження еластичності та пружності.

Як правильно користуватися

Найпоширеніший спосіб – застосування ватного диска й нанесення по масажних лініях:

  • від центру чола до скронь, одним розгладжувальним рухом по черзі вправо й вліво;
  • від крил носа до вушних раковин;
  • від центру підборіддя до кожного вуха;
  • від міжбрівного простору до кінчика носа.

Деякі тоніки також можна наносити на область повік. Продукти у формі спрею наносяться розпиленням з відстані 20 см.

 

Застосування ватного диска передбачає легке тертя, яке не підходить для чутливої дерми. У такому разі використовуємо тканинну серветку або складену в кілька шарів аптечну марлю. Просочуємо їх тоніком і щільно прикладаємо до шкіри обличчя як маску. Тривалість процедури – кілька секунд.

About the author

trending_flat
Ні грошей, ні пам’ятника: фірму з Тернопільщини звинувачують у шахрайстві на сотні тисяч

Втрата близької людини — це біль, який неможливо передати словами. Для родичів померлих важливо гідно вшанувати пам'ять покійного, облаштувати місце на цвинтарі, куди можна прийти, посидіти в тиші, згадати дорогу людину та відчути духовний зв'язок, навіть після її відходу. Але не завжди це вдається - іноді навіть після витрачених сотень тисяч гривень на встановлення пам'ятника померлому люди залишаються і без грошей, і без самого пам'ятника. До редакції "Терміново" звернулися родичі померлого з проханням розголосити їхню історію, оскільки справа, на їхню думку, не зрушує з мертвої точки. Замовили пам'ятник, а потім сума змінилась 26 квітня 2023 року пані К. уклала договір підряду з ТзОВ "Кам'яні справи" на виготовлення пам'ятника для могили її сина. Вартість робіт за договором складала 266 тисяч гривень, з яких 102,5 тисячі гривень були сплачені як аванс. За словами сестри померлого, під час укладення договору сторони домовилися про […]

пожежа Козівський ліцей
trending_flat
Навчання тут зараз неможливе. Хто і коли відновить Козівський ліцей і як він виглядає після пожежі

У ніч на 17 квітня 2025 року в Козівському ліцеї імені В. Герети сталася пожежа. Вогонь охопив приміщення двох класів, пошкодивши площу близько 120 квадратних метрів навчального закладу. За інформацією ГУДСНС України у Тернопільській області, загоряння почалося приблизно о 4 годині ранку. На місце події оперативно прибули рятувальники — було залучено 3 одиниці техніки та 12 бійців особового складу, які швидко локалізували пожежу. Козівська селищна рада повідомила, що завдяки злагодженій роботі працівників ДСНС пожежу вдалося ліквідувати. Наразі причини виникнення займання з'ясовуються. Дирекція ліцею спільно з учасниками освітнього процесу зараз визначає форму навчання до кінця поточного навчального року. Навчання в приміщенні закладу наразі неможливе. Адміністрація Козівської селищної ради повідомила про подальші кроки з відновлення закладу: проведення експертизи технічного стану будівлі; встановлення масштабів пошкоджень; розробка проєктно-кошторисної документації для ремонтних робіт. Незважаючи на те, що ліцей порівняно молодий (йому лише 33 роки), за […]

Пам'ятник Дмитру Лучаківському
trending_flat
У селі під Тернополем відреставрували пам’ятник Дмитру Лучаківському

У селі Довжанка відновили могилу та відреставрували пам'ятник священнику УГКЦ Дмитру Лучаківському. Роботи виконало комунальне підприємство "Підгороднянське". Про це повідомляє Підгороднянська об'єднана територіальна громада. Дмитро Лучаківський — батько першого українського бургомістра Тернополя Володимира Лучаківського та дідусь Софії Окуневської, першої жінки-лікарки в Австро-Угорщині. Священник народився 1813 року на Львівщині. З січня 1837 року був парохом у Козлові, після чого переїхав із родиною до Довжанки. Там він служив понад 40 років. Помер у 72-річному віці та був похований біля церкви. Оскільки родичів, які могли б доглядати за могилою, вже немає, реставрація вимагала значних зусиль. Пам'ятний знак відновив Мирон Білоус, старший брат церкви святого апостола Івана Богослова села Довжанка. Техніку для робіт надали місцеві підприємці Ігор Олійник та Михайло Нацюк.

плащаниця
trending_flat
Виставлення Плащаниці. Розклад богослужінь у храмах Тернополя

Напередодні найбільшого християнського свята — Воскресіння Христового — у храмах Тернополя відбудеться виставлення Плащаниці, що є одним із найбільш зворушливих та важливих моментів пасхальних богослужінь. Ця священна традиція символізує покладення тіла Ісуса Христа до гробу після Його розп'яття. Віряни різних конфесій матимуть можливість долучитися до урочистих богослужінь, поклонитися Плащаниці та приготуватися духовно до святкування Великодня. Нижче подаємо детальний розклад богослужінь у храмах міста Тернополя у п'ятницю, 18 квітня, щоб кожен охочий міг обрати зручний для себе час та місце для молитви. Церква святого апостола і євангеліста Івана Богослова (проспект Злуки, 14) 08.15 - Великі і Царські часи Вечірня з виставленням Плащаниці 18:00 Єрусалимська утреня Церква Воздвиження Чесного Хреста (Надставна церква) (Над Ставом, 16) 09:00 - Свята літургія 10:00 - Винесення Плащаниці Церква Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці (вулиця Текстильна, 2) 10:00 - Царські часи 11:00 - Вечірня із виставленням Плащаниці […]

ДТП Мишковичі
trending_flat
Від авто залишилась купа металу: моторошна ДТП на Об’їзній Тернополя

На об'їзній Тернополя у четвер, 17 квітня, сталася серйозна ДТП, у якій постраждали люди. Відповідні фото опублікували у місцевих телеграм-каналах. На фото видно, що від авто залишилася лише купа металу. Інформацію про аварію підтвердили у патрульній поліції області. Старша інспекторка патрульної Віталія Щупляк сказала, що у результаті зіткнення біля села Мишковичі є постраждалі. "Близько о 08:55 перед Мишковичами на Обізній сталася ДТП з потерпілими за участі ТЗ Мерседес Спринтер та ВА3-2109," - йдеться у повідомленні. Дізнаємося детальнішу інформацію від ГУНП у Тернопільській області.

схеми для ухилянтів
trending_flat
Працівник виконавчої служби Тернопільщини організував хитру схему з вивозу ухилянтів за кордон: що йому за це буде

На Тернопільщині продовжують викривати злочинні схеми з вивезення ухилянтів за кордон. Цього разу організатором схеми був заступник районного підрозділу Державної виконавчої служби в Тернопільській області. Про розслідування повідомили у поліції області. "Заступник керівника районного підрозділу Державної виконавчої служби в Тернопільській області спільно із підлеглими та знайомими організував "бізнес" на ухилянтах. Вони допомагали військовозобов'язаним чоловікам перетинати державний кордон. Викрили злочинну групу слідчі спільно зі співробітниками обласного управління СБУ та працівниками кримінального аналізу ГУНП в Тернопільській області. У ході досудового розслідування стало відомо, що фігуранти обіцяли військовозобов'язаним чоловікам посприяти виїхати з країни за межами контрольно-пропускних пунктів україно-молдовського кордону. Створення безперешкодного коридору для втечі коштував 13 000 доларів США: 5 тисяч потрібно було оплатити одразу, а решту - після перетину кордону," -йдеться у повідомленні. Двох злочинців піймали якраз під час вивезення ухилянта за кордон. Декому вже повідомили про підозру, щодо інших - питання […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025