Встигнете зібрати до морозів: що посіяти в кінці серпня

капуста

Восени можна висаджувати різні культури, які принесуть врожай до зими. Серед них — цибуля, зелень та коренеплоди. Про інші рослини, які підходять для осінньої посадки, розповідаємо.

Переваги осіннього городу

Осінні посадки мають низку переваг у порівнянні з весняними:

  • Зі зменшенням тривалості світлового дня рослини, включаючи бур’яни, ростуть повільніше. Менше бур’янів — менше прополювання, а отже, у садівника залишається більше часу.
  • Восени активність шкідників знижується, а деякі з них зникають зовсім. Якщо осінь не надто волога, грибкові захворювання також можуть бути менш поширеними.
  • Осінь є оптимальним часом для вирощування овочів, які люблять прохолоду. Деякі культури ростуть краще восени, ніж навесні. Зниження температури сприяє накопиченню цукрів у листі, що покращує смак овочів.
  • У прохолодну осінню погоду овочі потребують меншого поливу. Використання мульчі для збереження вологи в ґрунті та регулярні осінні дощі можуть звести полив до мінімуму.

Крім того, деякі культури, такі як морква, капуста та пастернак, стають ще смачнішими після легких приморозків. Садівникові слід враховувати можливе зниження температури та захистити посіви відповідно. Перед настанням справжніх холодів коренеплоди можна накрити товстим шаром солом’яної мульчі, що дозволить продовжити сезон на місяць або більше.

Що садити в серпні

Серпень — гарний час для висаджування швидкорослих культур, які встигнуть дозріти до зими. Однак, якщо серпень виявився дуже спекотним і сухим, краще відкласти посіви, щоб уникнути втрати сходів.

В серпні можна сіяти такі овочі:

  • ранні сорти білокачанної капусти, кольрабі, кале, пак-чой, пекінської капусти;
  • ранні сорти огірків;
  • цибулю на зелень (батун, порей, шніт, слизун, багаторічні види);
  • редис та дайкон;
  • ранні сорти буряка та моркви;
  • горох;
  • спаржеву квасолю ранніх сортів;
  • надранню картоплю.

У кінці серпня можна пересаджувати та висаджувати багаторічні овочі, такі як ревінь, спаржа, хрін і черемша.

Зелень для осіннього посіву

Протягом серпня можна сіяти такі види зелені:

  • фенхель на зелень;
  • базилік;
  • коріандр;
  • Руколу;
  • кріп;
  • петрушку;
  • шпинат;
  • листовий салат;
  • крес-салат;
  • гірчицю;
  • щавель;
  • мангольд;
  • огіркову траву.

При наявності поливу або сприятливої погоди можна висівати багаторічні пряні трави, такі як м’ята, меліса, шавлія, які ще встигнуть підрости до зими.

Догляд за грядками восени

При осінніх посівах важливо дотримуватися правильної агротехніки для кожного виду рослин. Сіяти не варто надто густо, а проріджування краще проводити вчасно. Грунт на грядках не слід утрамбовувати; насіння потрібно акуратно прикривати пухкою землею.

Для захисту молодих рослин від серпневої спеки та підтримання пухкості й водопроникності ґрунту необхідно забезпечити належний полив. Якщо наприкінці літа встановилася посуха, без регулярного глибокого поливу рослини не зможуть нормально розвиватися.

About the author

trending_flat
Ні грошей, ні пам’ятника: фірму з Тернопільщини звинувачують у шахрайстві на сотні тисяч

Втрата близької людини — це біль, який неможливо передати словами. Для родичів померлих важливо гідно вшанувати пам'ять покійного, облаштувати місце на цвинтарі, куди можна прийти, посидіти в тиші, згадати дорогу людину та відчути духовний зв'язок, навіть після її відходу. Але не завжди це вдається - іноді навіть після витрачених сотень тисяч гривень на встановлення пам'ятника померлому люди залишаються і без грошей, і без самого пам'ятника. До редакції "Терміново" звернулися родичі померлого з проханням розголосити їхню історію, оскільки справа, на їхню думку, не зрушує з мертвої точки. Замовили пам'ятник, а потім сума змінилась 26 квітня 2023 року пані К. уклала договір підряду з ТзОВ "Кам'яні справи" на виготовлення пам'ятника для могили її сина. Вартість робіт за договором складала 266 тисяч гривень, з яких 102,5 тисячі гривень були сплачені як аванс. За словами сестри померлого, під час укладення договору сторони домовилися про […]

пожежа Козівський ліцей
trending_flat
Навчання тут зараз неможливе. Хто і коли відновить Козівський ліцей і як він виглядає після пожежі

У ніч на 17 квітня 2025 року в Козівському ліцеї імені В. Герети сталася пожежа. Вогонь охопив приміщення двох класів, пошкодивши площу близько 120 квадратних метрів навчального закладу. За інформацією ГУДСНС України у Тернопільській області, загоряння почалося приблизно о 4 годині ранку. На місце події оперативно прибули рятувальники — було залучено 3 одиниці техніки та 12 бійців особового складу, які швидко локалізували пожежу. Козівська селищна рада повідомила, що завдяки злагодженій роботі працівників ДСНС пожежу вдалося ліквідувати. Наразі причини виникнення займання з'ясовуються. Дирекція ліцею спільно з учасниками освітнього процесу зараз визначає форму навчання до кінця поточного навчального року. Навчання в приміщенні закладу наразі неможливе. Адміністрація Козівської селищної ради повідомила про подальші кроки з відновлення закладу: проведення експертизи технічного стану будівлі; встановлення масштабів пошкоджень; розробка проєктно-кошторисної документації для ремонтних робіт. Незважаючи на те, що ліцей порівняно молодий (йому лише 33 роки), за […]

Пам'ятник Дмитру Лучаківському
trending_flat
У селі під Тернополем відреставрували пам’ятник Дмитру Лучаківському

У селі Довжанка відновили могилу та відреставрували пам'ятник священнику УГКЦ Дмитру Лучаківському. Роботи виконало комунальне підприємство "Підгороднянське". Про це повідомляє Підгороднянська об'єднана територіальна громада. Дмитро Лучаківський — батько першого українського бургомістра Тернополя Володимира Лучаківського та дідусь Софії Окуневської, першої жінки-лікарки в Австро-Угорщині. Священник народився 1813 року на Львівщині. З січня 1837 року був парохом у Козлові, після чого переїхав із родиною до Довжанки. Там він служив понад 40 років. Помер у 72-річному віці та був похований біля церкви. Оскільки родичів, які могли б доглядати за могилою, вже немає, реставрація вимагала значних зусиль. Пам'ятний знак відновив Мирон Білоус, старший брат церкви святого апостола Івана Богослова села Довжанка. Техніку для робіт надали місцеві підприємці Ігор Олійник та Михайло Нацюк.

плащаниця
trending_flat
Виставлення Плащаниці. Розклад богослужінь у храмах Тернополя

Напередодні найбільшого християнського свята — Воскресіння Христового — у храмах Тернополя відбудеться виставлення Плащаниці, що є одним із найбільш зворушливих та важливих моментів пасхальних богослужінь. Ця священна традиція символізує покладення тіла Ісуса Христа до гробу після Його розп'яття. Віряни різних конфесій матимуть можливість долучитися до урочистих богослужінь, поклонитися Плащаниці та приготуватися духовно до святкування Великодня. Нижче подаємо детальний розклад богослужінь у храмах міста Тернополя у п'ятницю, 18 квітня, щоб кожен охочий міг обрати зручний для себе час та місце для молитви. Церква святого апостола і євангеліста Івана Богослова (проспект Злуки, 14) 08.15 - Великі і Царські часи Вечірня з виставленням Плащаниці 18:00 Єрусалимська утреня Церква Воздвиження Чесного Хреста (Надставна церква) (Над Ставом, 16) 09:00 - Свята літургія 10:00 - Винесення Плащаниці Церква Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці (вулиця Текстильна, 2) 10:00 - Царські часи 11:00 - Вечірня із виставленням Плащаниці […]

ДТП Мишковичі
trending_flat
Від авто залишилась купа металу: моторошна ДТП на Об’їзній Тернополя

На об'їзній Тернополя у четвер, 17 квітня, сталася серйозна ДТП, у якій постраждали люди. Відповідні фото опублікували у місцевих телеграм-каналах. На фото видно, що від авто залишилася лише купа металу. Інформацію про аварію підтвердили у патрульній поліції області. Старша інспекторка патрульної Віталія Щупляк сказала, що у результаті зіткнення біля села Мишковичі є постраждалі. "Близько о 08:55 перед Мишковичами на Обізній сталася ДТП з потерпілими за участі ТЗ Мерседес Спринтер та ВА3-2109," - йдеться у повідомленні. Дізнаємося детальнішу інформацію від ГУНП у Тернопільській області.

схеми для ухилянтів
trending_flat
Працівник виконавчої служби Тернопільщини організував хитру схему з вивозу ухилянтів за кордон: що йому за це буде

На Тернопільщині продовжують викривати злочинні схеми з вивезення ухилянтів за кордон. Цього разу організатором схеми був заступник районного підрозділу Державної виконавчої служби в Тернопільській області. Про розслідування повідомили у поліції області. "Заступник керівника районного підрозділу Державної виконавчої служби в Тернопільській області спільно із підлеглими та знайомими організував "бізнес" на ухилянтах. Вони допомагали військовозобов'язаним чоловікам перетинати державний кордон. Викрили злочинну групу слідчі спільно зі співробітниками обласного управління СБУ та працівниками кримінального аналізу ГУНП в Тернопільській області. У ході досудового розслідування стало відомо, що фігуранти обіцяли військовозобов'язаним чоловікам посприяти виїхати з країни за межами контрольно-пропускних пунктів україно-молдовського кордону. Створення безперешкодного коридору для втечі коштував 13 000 доларів США: 5 тисяч потрібно було оплатити одразу, а решту - після перетину кордону," -йдеться у повідомленні. Двох злочинців піймали якраз під час вивезення ухилянта за кордон. Декому вже повідомили про підозру, щодо інших - питання […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025