Чим зараз займаються колишні прокурори розповів Автомайдан

Активісти Тернопільського осередку “Всеукраїнське об’єднання “Автомайдан” розмістили на своїй сторінці повідомлення про те, чим  зараз займаються колишні прокурори”.

“Революція гідності посилила увагу до корумпованих державних службовців та працівників силових структур. Деякі з них уже звільнені, інші звільнилися самостійно, аби уникнути громадського гніву. Але де зараз і чим займаються ті, хто обіймав високі посади за часів злочинної влади? Дехто з них займається приватним бізнесом, гроші на який встигли накопичити на державних посадах, дехто залишається працювати на державу в інших структурах. Про одного з таких «вічних служителів» держави піде мова у цій статті.

Отже, Сергій Володимирович Банах, колишній прокурор м. Тернополя та перший заступник прокурора Тернопільської області часів Януковича. За усіма критеріями пан Банах підпадав під дію ЗУ «Про очищення влади», адже посаду заступника прокурора обіймав в період з 2010 по 2014 рр. В колі місцевих журналістів отримав прізвисько «Тернопільський Пшонка», його понині вважають «сірим кардиналом» тернопільських прокурорів. Не дочекавшись люстрації ані законодавчої, ані громадської, Банах звільнився за власним бажанням. Де він зараз? Ви здивуєтеся, але він продовжує працювати на державу, обіймаючи посаду декана юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету (одного з найбільших економічних ВНЗ західної України). Таким чином, Банах обміняв посаду державного службовця на науковця (посаду, де стаж прирівнюється до стажу держслужбовця). Як стати науковцем з прокурора? – виявляється, зовсім не складно. Шукаємо навчальний заклад подалі від громадськості, де тебе добре знають, «склеюємо» дисертації і вуаля – диплом кандидата юридичних наук у вас в кишені. А тепер за порядком.

За даними дисертації прокурора-науковця, навчався він у Маріуполі (зауважте не в Києві, не у Львові), тобто Банаха потягнуло на інший край нашої країни. Ми ретельно дослідили дисертацію Сергія Банаха, і що ми виявили?

Вимоги до оформлення дисертацій розроблені на основі ДСТУ 3008-95 «Документи. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення» опубліковані в «Бюлетні ВАК України» № 9, 10, 2011 р. У розділі «Вимоги до структурних елементів» вищезазначених вимог загальний обсяг огляду літератури не повинен перевищувати 20% обсягу основної частини дисертації. Тобто здобувач стисло, критично висвітлюючи роботи попередників, повинен визначити своє місце у розв’язанні поставленої наукової проблеми. Ми не оцінювали наукову новизну результатів наукового дослідження Сергія Банаха (а її, як на молодого науковця, досить багато – близько 15-ти, з яких 6-ть сформульовано вперше саме Банахом). Ми також перевірили роботу на предмет саме запозичень у науковій роботі Сергія Володимировича, а їх як виявилося майже в 2,5 рази більше, аніж дозволено ДАКом. Таким чином, близько 53% в дисертації складає власний текст Банаха, решта ж 47% – запозичення. Іншими словами, Банах просто дав критичну оцінку законодавчим актам та дослідженням інших науковців. Дисертація прокурора – збірник наукових праць інших людей науки за його редакцією. Тому ми звернулися в ДАК для того, щоб орган, який видає дипломи кандидата, ретельніше вивчив дисертацію Банаха.

На жаль, нам не вдалося ознайомитися з Авторефератом до дисертації Банаха, щоб побачити, які наукові статті та в яких виданнях були опубліковані, адже для захисту дисертації їх потрібно щонайменше три (в наукових виданнях). Водночас у списку використаної літератури Банаха міститься всього три статті, з них – лише одна у фаховому науковому виданні. Тому сподіваємось, що ДАК належно перевірить і цю інформацію.

Виникає логічне запитання, навіщо Сергію Банаху це все? Невже він так любить навчати молодих спеціалістів? Скажемо відверто, що учні з Банахового навчання виходять якісь надто корумповані. Взяти хоча б затриманих НАБУ прокурорів-хабарників Антюка (заступник прокурора області) та Сідорова (прокурор м. Тернополя). Чого їх навчив Банах? напевно того, що і вміє сам. Саме цю думку ми почули від абітурієнта, від якого вимагали хабар у розмірі 800 Євро щоб поступити на факультет ім. Банаха.

Мимоволі стає зрозуміло, для чого Банаху наука, адже на ній можна непогано заробити. Проте для «гри на мільйон» Сергію Банаху потрібні поплічники і таких Банах знайшов. У 2016 році до аспірантури Банаха вступили особистості з цікавими нюансами в біографії:

• екс-прокурор Тернопільської та Хмельницької областей Олександр Григорович Мартинюк;
• тернопільські судді Ірина Миколаївна Черніцька та Надія Михайлівна Сташків;
• син колишнього міського голови м. Тернополя, а сьогодні депутата ВРУ – Петро Романович Заставний (зауважте, молодий 23-річний талант (глиба науки);
• прокурор Київської місцевої прокуратури Святослав Володимирович Мазурик;
• дружина прокурора Тернопільської обласної прокуратури, прокурор Тернопільської місцевої прокуратури Оксана Романівна Левчук.
Перший до речі уже написав дисертацію та готується до захисту. В Мартинюка О. Г. на все, про все вистачило трішки більше року, в той час коли більшість здобувачів працюють над дисертаціями від 2.5 до 4 років.
Висловимо припущення, що на прокурорах, суддях і дітях народних обранців можна не тільки заробити, а й підзбирати собі команду. У Маріуполь майбутнім кандидатам наук їхати вже не треба, адже рішенням МОН від жовтня 2016 р. при ТНЕУ запрацювала Спеціалізована вчена Рада.

Нарешті зауважимо, що Сергій Банах на власних наукових звершеннях зупинятися не планує, тому уже сьогодні вступив у докторантуру та працює над докторською дисертацією. Глядиш, і ректором стане.

Після цієї публікації будуть охочі звинуватити нас у замовності, адже на носі вибори ректора ТНЕУ. Зазначимо, що вона радше пересторога усім кандидатам, яким не повинен бути очільник поважного вишу. Також звертаємося до сьогоднішнього та майбутнього ректора переглянути кадрову політику та більш відповідально підходити до набору персоналу” – повідомляється на сторінці Громадської організації.

Водночас, активісти зазначили, що продовжують стежити за діяльністю колишніх чиновників.

 

About the author

trending_flat
На фінішній прямій: що пропонують кандидати? ГО “Центр UA” проаналізувала передвиборчі програми кандидатів, які вийшли у другий тур

Презентація результатів аналізу програмних обіцянок двох кандидатів у президенти, які вийшли у другий тур, відбулась у Тернополі. ГО  “Центр UA” проаналізували позиції кандидатів у тих сферах політики, на які має прямий або опосередкований вплив президент. Йдеться про сферу національної безпеки та оборони, міжнародну політику, розподіл повноважень між різними гілками влади, права людини та соціально-економічний розвиток.   У другий тур вийшли двоє кандидатів – Володимир Зеленський, якого підтримали майже 6 млн виборців та чинний гарант Петро Порошенко, за якого віддали свої голоси 3 млн українців. Зараз саме час відкласти в сторону емоції та ще раз уважно переглянути передвиборчі програми обох кандидатів.   Варто зауважити, що до основних компетенцій президента належить діяльність у сфері міжнародної політики, фактично він є головним дипломатом країни, а також він керує оборонною сферою та має гарантувати незалежність, територіальну цілісність та національну безпеку країни (стаття 106 Конституції). Обидва […]

trending_flat
На фінішній прямій: що пропонують кандидати? Прес-анонс

У Тернополі, 18 квітня, о 14:00 у Дружній ресторації "Мамонт" (пл. Героїв Євромайдану, 3) ГО “Центр UA” презентуватиме результати аналізу передвиборчих програм кандидатів у президенти, які вийшли у другий тур. За президентське крісло у другому турі боротимуться два кандидати - Петро Порошенко та Володимир Зеленський. Аби зробити раціональний та виважений вибір, варто ознайомитися з їхніми обіцянками з офіційних документів - передвиборчих програм. Саме тому аналітики ГО “Центр UA” дослідили позиції кандидатів у ключових сферах політики, які належать до компетенцій президента. Зокрема, у сфері національної безпеки та оборони, зовнішньополітичної діяльності, розподілу владних повноважень, прав людини та внутрішньої політики. Підтримуючи одного з кандидатів, виборці підписуються під його програмним документом щодо змін у країни на найближчі 5 років. Тому знати те, що пропонує потенційний переможець президентських перегонів - необхідний мінімум кожного відповідального виборця. За додатковою інформацією звертайтесь до Юлії Ковальчук за телефоном 0678337321 […]

trending_flat
ЗаконоТворчість чи ЗаконоТупість

Ми звикли критикувати депутатів. Щоправда, критикувати завжди заходиться за що: то бійка під куполом, то п’яні розбірки, то корупційні скандали, причин мільйони і вони завжди унікальні. Не забуваймо, що скоро ми наближаємось до чарівного часу, який подарує нам тисячі нових обіцянок та сотні обнадійливих закликів на усіх біг-бордах, телеканалах, радіостанціях країни. Як не загубитись в популізмі та обрати кращих, коли здається, що вибір відсутній? Один із варіантів – закривши очі/вуха на усі обнадійливі заклики про яскраве та багате майбутнє країни, яке нас чекає одразу після «правильного вибору», тверезо оцінити, що уже встигли зробити народні обранці. Важливо наголосити, що головним обов’язком нардепів є законотворчість (не перерізання стрічок, не відкриття спортивних комплексів і навіть не облаштування дитячих майданчиків на своєму окрузі!). У рубриці «ЗаконоТворчість чи ЗаконоТупість» ми будемо висвітлювати цікаві законопроекти, які допоможуть Вам сформувати своє бачення про конкретну політичну силу та […]

trending_flat
Культурний здобуток чи політична маніпуляція, або чи існують правила гри напередодні виборів?

У Верховній Раді затвердили відзначення на державному рівні 75-х роковин початку депортації автохтонних українців. Проте місцева організація партії «Свобода» у своїх агітаційних матеріалах вказала це своїм власним здобутком, що обурило жителів Монастирищини. Чималими дискусіями та активним обговоренням в соціальних мережах закінчилось прийняття Постанови Верховної Ради України “Про відзначення на державному рівні 75-х роковин початку депортації автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 рр.», Чи не найбільша увага до прийняття Постанови була збоку жителів Монастирищини, адже як відомо, саме в цьому районі Тернопільщини зосереджена найбільша кількість представників лемківської культури, відтак – це регіон України, який намагається активно зберігати, популяризувати та відтворювати культуру й самобутність лемків. За словами місцевих жителів, даний документ був ініційований Світовою організацією українських лемківських об’єднань і поданий на розгляд 93 депутатами Верховної Ради. Проте затвердження Постанови голосуванням депутатів лише відкрило нове […]

trending_flat
Тернополянин подав позов до суду на Олега Барну та інших народних депутатів за бездіяльність

Сьогодні у Тернопільському окружному адміністративному суді розглядалась справа за позовом тернополянина, Вивюрки Степана Васильовича, до народного депутата Олега Барни, в якому позивач просив визнати неправомірною бездіяльність депутата у формі нерозгляду по суті громадського звернення, в якому йшлось про відсутність реєстрації юридичної особи  - Апарату Верховної Ради України, відтак низки факторів, які вказують на незаконність роботи Апарату. «Тривалий час, багато років в тіньовому режимі в нас працює така юридична особа публічного права, як Апарат Верховної Ради України, яка не пройшла державної реєстрації,  яка не зареєстрована ні в податкових органах, ні в органах Пенсійного Фонду. Фактично там працює півтори тисячі осіб, працює на нелегальну, підпільну структуру, а з державного бюджету щорічно виділяються кошти в особливо великих розмірах (сотні мільйонів гривень)» - прокоментував суть позову Степан Васильович. Слід зазначити, що зверненню до суду з відповідним позовом передувала пропозиція пана Степана до народних депутатів, […]

trending_flat
“Депутати поверніть парк людям” – акція проти забудови парку

”Збережемо парк “Національного відродження”, “Ні академіям в парку”, “Депутати поверніть парк людям” - з такими плакатами біля озера на акцію протесту зібрались небайдужі терноляни. Вони протестують проти будівництва у парку “Національного відродження”. Зібралось мітингувальників мало, проте багато перехожих розділяють їх позицію. Тернополянка Анна про таку проблему у місті почула вперше. Але ставиться до такого явища негативно. “Не може бути так, щоб на території, яка належить громаді, якийсь приватний підприємець збудував готель. А бездіяльність влади у цьому випадку просто вражає..”, - каже Анна. Додамо, що протистояння забудівника та активістів у парку триває з жовтня минулого року. Активісти декілька разів скасовували дозвіл на будівництво. Але зацікавлені особи кожного разу його відновлювали. Крім того мітингувальники намагались силовими методами захистити парк. Декілька разів штурмували будівельний майданчик. Після того у парку з’явились молодики спортивної тілобудови. За словами активістів - це “тітушки”, які за 12 годин […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025