20.07.2024
Новини Промо

Виразка шлунка: причини, симптоми та лікування

Виразка шлунка – одне з найбільш поширених захворювань шлунково-кишкового тракту. Це серйозна проблема, яка вимагає ретельного лікування та уважного ставлення до здоров’я. Найчастіше виразка розвивається внаслідок інфекції бактерією Helicobacter pylori або через тривалий прийом нестероїдних протизапальних препаратів. Серед основних симптомів захворювання – сильний біль у животі, особливо натще, печія, нудота та блювота. Виразка може значно погіршити якість життя, тому важливо вчасно діагностувати та лікувати це захворювання.

Причини та симптоми

Виразка шлунка виникає з різних причин, серед яких найбільш поширеною є інфекція Helicobacter pylori. Ця бактерія проникає в слизову оболонку шлунка і викликає запалення, яке з часом призводить до утворення виразки. Окрім інфекції, розвиток виразки може бути спричинений тривалим вживанням нестероїдних протизапальних препаратів, таких як ібупрофен або аспірин. Серед інших чинників ризику можна виділити стрес, паління, надмірне вживання алкоголю та неправильне харчування.

Симптоми виразки шлунка можуть бути різними, але найчастіше пацієнти скаржаться на:

  1. Сильний біль у верхній частині живота, який може виникати натще або вночі.
  2. Печію та відчуття дискомфорту після їжі.
  3. Нудоту та блювоту, інколи з домішками крові.
  4. Зниження апетиту та ваги.

Попри те, що симптоми можуть бути досить яскраво вираженими, деякі пацієнти можуть не відчувати значного дискомфорту, що ускладнює діагностику захворювання. Важливо вчасно звернутися до лікаря, оскільки невчасне лікування може призвести до серйозних ускладнень.

Лікування та профілактика

Лікування виразки шлунка має бути комплексним та включати медикаментозну терапію, дієту та зміну способу життя. Основними препаратами, що використовуються для лікування виразки, є антисекреторні засоби, такі як інгібітори протонної помпи. Одним із найефективніших препаратів у цій групі є Золопент, який допомагає зменшити вироблення шлункової кислоти та сприяє загоєнню виразки. Придбати цей лікарський засіб можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я» в Києві та інших містах України за прийнятними цінами.

Лікування також може включати антибіотики для знищення бактерії Helicobacter pylori, якщо вона є причиною виразки. Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря і не займатися самолікуванням, оскільки неправильно підібрані препарати можуть лише погіршити стан.

Для успішного лікування та профілактики рецидивів важливо дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Уникати вживання нестероїдних протизапальних препаратів без призначення лікаря.
  2. Відмовитися від паління та зловживання алкоголем.
  3. Дотримуватися збалансованої дієти, багатої на вітаміни та мінерали.
  4. Зменшити рівень стресу за допомогою релаксації та фізичних вправ.

Такі заходи допоможуть знизити ризик розвитку виразки та сприятимуть загальному поліпшенню здоров’я шлунково-кишкового тракту.

Виразка шлунка – серйозне захворювання, яке вимагає уваги та відповідального підходу до лікування. Пам’ятайте, що ваше здоров’я у ваших руках, і вчасне звернення до фахівців допоможе уникнути серйозних ускладнень.

Перейти до панелі інструментів