13.07.2024
Новини

Психіатрична допомога за Програмою медгарантій на Тернопільщині: які послуги пацієнт може отримати безоплатно в стаціонарі та вдома

У Тернопільській області 3 медичні заклади надають стаціонарну психіатричну допомогу, а інші 3 – виїзну психіатричну допомогу за місцем перебування пацієнта. Через війну в Україні очікується зростання потреби у психіатричній допомозі.

Програма медичних гарантій покриває два пакети психіатричних послуг: стаціонарну допомогу та мобільні мультидисциплінарні команди, які надають послуги вдома після виписки. У 2024 році на Тернопільщині вже 4525 пацієнтів скористалися цими безкоштовними послугами.

Пацієнти можуть звернутися до психіатра амбулаторно без направлення в клініки, що мають договір з НСЗУ. Для стаціонарної допомоги потрібне направлення лікаря або самозвернення.

У стаціонарі пацієнти отримують огляди, аналізи, медикаменти, психотерапію, реабілітацію та харчування безоплатно. Виїзні команди здійснюють огляди, формують план лікування, моніторять стан та сприяють соціалізації.

Інформацію про найближчі заклади можна знайти в контакт-центрі НСЗУ або на їх веб-сайті.

Більше про обсяг медичної допомоги за посиланням: https://bit.ly/40rJvix (п.21).

Знайти найближчий заклад з надання психіатричної допомоги, який має відповідний договір із НСЗУ можна, зателефонувавши в контакт-центр НСЗУ за номером 16-77. Або скориставшись інформаційною панеллю (дашбордом) «Надавачі медичної допомоги за напрямом: Психологічна та психіатрична допомога». У фільтрах ліворуч оберіть область, громаду або населений пункт та вид допомоги. Ви побачите всі медичні заклади, які мають договір із НСЗУ.

Перейти до панелі інструментів