21.07.2024
Новини

В одному з наймальовничіших місць Тернопільщини виявили 15 стихійних звалищ

Поблизу Почаєва виявили 15 стихійних сміттєзвалищ. Фахівці Державної екологічної інспекції у Тернопільській області продовжують проводити планові перевірки органів місцевого самоврядування щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, – інформують в інспекції.

Зокрема, під час обстеження території Почаївської громади виявлена низка порушень в управлінні відходами.

На території сіл: Старий Почаїв, Лідихів, Будки, Комарівка, Лосятин та Старий Тараж виявлені місця систематичного складування різного роду відходів (пластикові пляшки, скло, залишки будівельних відходів), результатом яких стало утворення 15 стихійних сміттєзвалищ.

Загальна площа засмічень на території громади становить понад 3 тисячі м2.

За результатами обстеження, Інспекцією підготовлено та направлено на адресу Почаївської міської ради вимогу, якою зобов’язано ліквідувати стихійні сміттєзвалища, а також вживати заходів щодо запобігання таким порушенням у майбутньому.

Принагідно нагадуємо, що пунктом 2 статті 26 Закону України «Про управління відходами» визначено, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері управління відходами належить у тому числі: організація управління побутовими відходами, відходами будівництва та знесення; забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів; організація роботи пунктів роздільного збирання побутових відходів; надання інформації, проведення роз’яснювальної та просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами тощо.

Водночас виявлення та облік відходів, власник яких не встановлений, здійснюється відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про управління відходами».

Згідно з зазначеною нормою, повноваження щодо таких відходів в межах населених пунктів належать до компетенції органу місцевого самоврядування, – йдеться у повідомленні.

Перейти до панелі інструментів