У Тернопільській Архикатедрі уже винесли Плащаницю. Фото вечірньої з виставленням Плащаниці опублікували на фейсбук-сторінці Архикатедрального Собору НЗПБ – Тернопіль.
Що не можна робити після того, як винесли плащаницю?
Після винесення Плащаниці у християнських традиціях існують певні звичаї та обмеження, які дотримуються з поваги до цього обряду. Одним із таких звичаїв є те, що після винесення Плащаниці не рекомендується виносити з дому або викидати сміття. Це символізує певну святість та покору перед обрядом, що відбувся.
Також за християнськими традиціями не рекомендується розважатись, кричати, лаятись. Це є проявом віри та поваги до святкового моменту та символіки, пов’язаної з цим обрядом.
У Страсну п’ятницю не можна працювати на городі, фізично, рубати дрова чи тесати сокирою. Прати, прибирати, ворожити тощо. До виносу плащаниці не дозволяється ні їсти, ні пити, а після цього можна лише хліб та воду.