Після важкого поранення та реабілітації знову рветься до своїх хлопців: історія відважного бійця “Люті” Володимира Ониськіва

Тернопільський поліцейський Володимир Ониськів захищає Україну від ворога з 2014 року. Спочатку ніс службу у складі батальйону «Тернопіль», нині – в лавах штурмової бригади Національної поліції «Лють». Пройшов найгарячіші напрямки фронту, двічі отримував поранення, а після реабілітації збирається знову повернутися у стрій, повідомляють у пресслужбі поліції області.

З самого початку бойових дій на сході України Володимир вирішив боронити Україну від ворога: добровольцем вступив у батальйон патрульної служби особливого призначення «Тернoпіль», а згодом – численні ротації на схід. Поліцейські забезпечували правопорядок у населених пунктах Луганщини та Донеччини, чергували на блокпостах, допомагали місцевому населенню.

«Важко було дивитися, коли люди втрачали все. Емоційно це дуже непросто. У таких ситуаціях особливо розумієш, що твоя робота необхідна», – каже Володимир.

Повномасштабне вторгнення ворога застало бійця на чергуванні у Тернополі. Володимир й досі пам’ятає, як почув над містом звуки літаків у небі. Каже, тоді у повітрі вже відчувався запах війни.

Наприкінці березня 2022 року Володимир разом зі своїми колегами вирушив до побратимів у зону бойових дій, адже на той момент частина їхнього підрозділу вже перебувала на Сході. Пліч-о-пліч з Силами безпеки та оборони України бійці батальйону «Тернопіль» виконували складні завдання на Луганському напрямку, поблизу міста Попасна, за яке тоді точилися тяжкі, жорстокі бої.

«Основну службу ми несли у напрямку міста Золотого та Катеринівки. За Попасну велися надзвичайно тяжкі бої, росіяни її практично зрівняли з землею. Утім, ми стримували ворога та не давали йому просуватися вперед», – розповідає боєць.

Володимир каже, що на цьому напрямку ворог активно застосовував всі види зброї по українських позиціях.

«Щохвилини  чуєш  безперервний свист ворожих куль, вибухи від снарядів та мін. По тобі стріляють цілий день з будь-якої зброї і ти не знаєш, що прилетить у наступний момент», – пригадує боєць.

Під час запеклих боїв від рук російських окупантів загинули троє бійців батальйону «Тернопіль». Це були перші бойові втрати поліцейського підрозділу.

«Від прямого попадання ворожої міни загинули наші товариші. Це болісно згадувати. Клята війна не жаліє нікого», – із сумом ділиться поліцейський.

Через деякий час внаслідок мінометного обстрілу осколкове поранення руки отримав і сам Володимир. Каже, йому дуже повезло, адже встиг сховатися в укритті.

«Нам пощастило, бо мали «черепаху» – це таке мобільне укриття, яке міцно збудоване з бетонних блоків. Вона не раз рятувала під час обстрілів. Як зараз пам’ятаю, 10 години 20 хвилин,  я  тільки встиг забігти, як міна впала прямо в дверях і ворожий уламок застряг у моєму плечі», – пригадує поліцейський.

Вчасну допомогу на місці Володимиру надали бойові медики. Після чого пораненого евакуювали та доправили до лікарні. Його ж побратими з  батальйону «Тернопіль» продовжували гідно утримувати позиції у Лисичанську. Вони одні з тих, хто останніми виходили з цього міста. Потім був Бахмут, а згодом їх вивели на Покровськ.

У лютому 2023 року Володимир разом із побратимами зі свого батальйону вирішили вступити до складу новоствореної об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють». Розуміли – їхній бойовий досвід стане у нагоді. Пройшовши вишкіл, бійці вирушили на передову. Першим бойовим завданням було відбиття позицій противника біля селища Курдюмівка на Донеччині.

«Був важкий бій, там загинув мій близький бойовий побратим, справжній боєць – Юра Летняк, з яким разом служили з 2015 року».

Далі відважні лютівці вели бої та виконували складні завдання на найгарячіших ділянках Бахмутському напрямку. Кліщіївка і Курдюмівка – це основні виходи. Витісняли противника із займаних позицій, відбивали ворожі атаки, проривали оборону, звільняли території, прикривали фланг третій окремій штурмовій бригаді ЗСУ при звільненні села Андріївка. Кліщіївку вдалося забрати повністю. Зараз за неї йдуть бої. У бою важлива злагодженість та чітка взаємодія підрозділу, вважає Володимир:

«Дуже багато залежить від того, на скільки підрозділ згуртований, як хлопці розуміють і тримаються один за одного. Тоді усвідомлюєш, що таке бойове злагодження. У моєму підрозділі хлопці просто молодці. У нас не було такого, щоб завдання були не виконані».

Наприкінці листопада 2023 року бійці бригади «Лють» виконували бойове завдання поблизу Горлівки. Треба було захопити і утримувати позиції ворога.

«Ми зайшли на ворожі позиції, закидали їх гранатами і ворогу довелося відступити. Застосовувалися міни, дрони-камікадзе. Позиції ворога були сильно розбиті», –  пригадує поліцейський.

Повертатися довелося по мінному полю. Поліцейський каже, тут особливо розумієш: один необережний крок може коштувати життя. Володимир наступив на вибухівку та отримав поранення ноги.

«Я йшов у другій групі, оступився на півметра і наступив на міну, на щастя, ногу не відірвало. На точку базування дійшов сам. Група вийшла в повному складі, хоча були поранені, контужені, але живі», – розповідає боєць.

Наразі Володимир Ониськів завершує реабілітацію. Сподівається, що на фронті  для нього ще знайдеться робота та й скучив за товаришами.

«Після реабілітації одразу до побратимів на поле бою, інших варіантів не розглядаю. Найбільше хочеться для дітей світлого майбутнього і головне – захистити народ, сім’ї і принести мир, якого так всі чекають».

About the author

пасіки
trending_flat
Жителів Тернопільщини закликають обов’язково зареєструвати власні пасіки

Власників бджолиних пасік на Тернопільщині просять не зволікати з їх реєстрацією. Цей крок є обов'язковим для всіх пасічників згідно з українським законодавством та має важливе значення як для безпеки продукції, так і для захисту самих бджіл. Реєстрація пасік дозволяє забезпечити простежуваність меду та інших продуктів бджільництва. Проте головна мета — вчасно попереджати власників бджіл про обробку полів у регіоні засобами захисту рослин, щоб запобігти масовій загибелі бджіл. Про це повідомляють у Держпродспоживслужбі. Для реєстрації пасічнику необхідно спочатку отримати ветеринарно-санітарний паспорт у територіальному органі Держпродспоживслужби. Після цього інформація вноситься до спеціального журналу обліку, який ведуть органи місцевого самоврядування. Якщо пасічник перевозить вулики в інший регіон (на так звану "кочівлю"), він зобов'язаний повідомити про це місцеву владу території, де тимчасово розміщуватиме пасіку. У випадку планового застосування пестицидів чи інших засобів захисту рослин, органи місцевого самоврядування повинні оперативно (протягом чотирьох робочих годин) інформувати […]

злодій
trending_flat
На Тернопільщині злодія можуть посадити у в’язницю на 10 років

На Тернопільщині правоохоронці затримали чоловіка, який обікрав місцевий мережевий магазин. Підозрюваний, який раніше вже відбував покарання за майнові злочини, може отримати до 10 років позбавлення волі. Інцидент стався у торговому закладі, коли продавчиня помітила, що відвідувач ховає засоби гігієни та намагається вийти, не оплативши товар. Жінка спробувала зупинити крадія, але він відштовхнув її та втік. Про це повідомили у пресслужбі поліції Тернопільської області. Оперативники карного розшуку Тернопільського районного управління поліції швидко відреагували на повідомлення та затримали злочинця. З'ясувалося, що затриманий має кримінальне минуле та нещодавно звільнився з місць позбавлення волі. Наразі за цим фактом триває розслідування.

trending_flat
Mercedes-Benz GLE: потужний і технологічний преміумкросовер

Сучасний, комфортний і динамічний – саме таким є Mercedes-Benz GLE. Цей преміальний позашляховик поєднує в собі інноваційні технології, винятковий комфорт та вражаючу потужність. Завдяки просторому салону, передовим системам допомоги водію та потужним двигунам, Дизайн та особливості екстер’єру Mercedes-Benz GLE https://www.mercedes-benz.ua/models/gle-suv-fl-805/ має виразний, динамічний вигляд, що підкреслює його статус та сучасність. Масивна решітка радіатора, оновлений передній бампер і світлодіодна оптика створюють елегантний образ, що привертає увагу. Основні особливості дизайну: Світлодіодні фари MULTIBEAM LED забезпечують чудову видимість у будь-яких умовах. Аеродинамічні лінії кузова зменшують опір повітря, покращуючи ефективність. Легкосплавні диски діаметром від 19 до 22 дюймів підкреслюють потужний характер авто. Хромовані елементи та ексклюзивні кольори кузова додають розкоші та статусу. Динаміка та потужність GLE пропонує широкий вибір силових агрегатів, що поєднують продуктивність і ефективність. Бензинові та дизельні двигуни із турбонаддувом забезпечують високу потужність і динаміку. Гібридні версії EQ Power дозволяють знизити витрати пального та […]

trending_flat
Третя платіжка за газ, скасування пільг та нові світлофори: які зміни очікують українців у травні

Уже з 1 травня 2025 року на українців чекає низка новацій. Йдеться про тарифи на певні комунальні послуги, оформлення субсидій і навіть стандарти для світлофорів. Центр громадського моніторингу та контролю зібрав інформацію. Газ: буде третя платіжка Тарифи на газ для населення з травня 2025 року залишаться незмінними — 7,96 грн за кубометр. Саме така ціна діє для понад 12,5 мільйонів домогосподарств, що є клієнтами ГК “Нафтогаз України”. Тариф зберігається щонайменше до 1 квітня 2026 року завдяки дії закону №2479-IX, який забороняє підвищення тарифів під час воєнного стану і ще пів року після його завершення. Втім, українці з багатоквартирних будинків отримають нову — третю — платіжку. Вона стосуватиметься оплати за технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Сума залежатиме від довжини труб, кількості з'єднань і кранів у будівлі та розподілятиметься між усіма мешканцями. Світло: скасують пільговий тариф для електроопалення З 1 травня загальний […]

Мирослава Жминда
trending_flat
Пережила Голодомор та бачила уже дві війни. У громаді біля Тернополя вітали 100-річну ювілярку

Мирослава Петрівна Жминда із села Великі Гаї відсвяткувала свій 100-річний ювілей. Вона є найстаршою жителькою Великогаївської громади. Як повідомили у Великогаївській громаді, на долю пані Мирослави випали численні випробування, включаючи воєнні роки, Голодомор та нинішню війну. Жінка стала свідком змін влади різних країн на території України. З раннього дитинства батьки привчали її до праці. Незважаючи на всі життєві труднощі, вона зберігає оптимізм навіть у столітньому віці. "Познайомилась з чудовим хлопцем Михайлом, з яким створили люблячу та міцну сім'ю. Після одруження молодята переїхали до села Товстолуг, де Мирослава працювала дояркою у місцевому колгоспі. У сім'ї народилася одна дочка. У 1968 році Жминди побудували будинок у Великих Гаях, куди й переїхали. Жінка завжди була патріоткою, ревно вболівала за долю села, без неї не обходилися жодні заходи у Гаях. Пані Мирослава швидко стала вдовою, тому довелося одній виховувати дочку, а пізніше – двох […]

trending_flat
Священник УПЦ МП не дозволив відспівати в храмі Героя: деталі скандалу у сусідній області

На Волині священник УПЦ МП відмовився провести відспівування полеглого захисника України Олега Пронцевича у храмі його рідного села. Про це громадськість повідомила дружина загиблого воїна Ірина Пронцевич. За її інформацією, Олег хотів, щоб похоронну службу провели священники Православної Церкви України у його рідному селі Тоболи. Проте коли родина звернулась до місцевого храму, священник відмовився "До служби також просили долучитися Віктора — людину, яку я не можу назвати священником. Бо він заборонив не лише заносити тіло Олега до церкви, а й навіть відспівати його біля храму", — розповіла Ірина Пронцевич. "Я не знаю, як така людина може проповідувати щось іншим. Не знаю, коли це припиниться і хто має поставити крапку. Але знаю точно: такі люди не мають бути у святому місці". Ірина наголосила, що поведінка священника суперечить християнським цінностям: "Бо коли ти говориш про Бога, а водночас сієш ненависть і злість […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025