23.05.2024
Новини

Лідер більшості сенату США Чак Шумер має чортківське коріння

Цей цікавий факт повідомили у Чортківській міській раді. Також розповіли, що на засіданні чергової сесії депутати ухвалили рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чорткова» американському політику, демократу, старшому сенатору США від штату Нью-Йорк, лідеру більшості в Сенаті, у якого є чортківське коріння – Чарльзу Еллісу «Чаку» Шумеру.

Читайте також: 30-річний кременчанин Станіслав Ольшанський став зіркою балету у Маямі та потрапив на сторінки The New York Times

“Цей вчинок – це знак подяки політику за його особисті зусилля у вирішенні американської влади надати чергову важливу допомогу Україні у боротьбі проти нашого одвічного ворога – північно-східного «сусіда».

Дідусь Чака Шумера – Яків – виходець із Чорткова. Він прожив довгих 93 роки і побачив як його онук став шановною людиною та відомим на весь світ політиком. Це стало можливо завдяки тому, що свого часу Шумер-старший емігрував з України до США. Вся його сім’я, що залишилася на батьківщині, загинула під час Голокосту.

Чак Шумер, приїжджаючи до Києва, розповідав, що нацисти, окупувавши Чортків, прийшли до будинку, в якому жила родина Шумерів, і зажадали, щоб у двір вийшли всі члени великої родини – 35 осіб, від старого 80 років до немовляти кількох місяців від народження. Нацисти вимагали, щоб усі пішли з ними, але прабабуся Чака сказала, що вони не зрушать з місця. Їх усіх розстріляли просто на ґанку будинку.

«Ось що буває, коли намагаєшся загравати з диктаторами», – резюмував Шумер”, – йдеться у повідомленні.

Перейти до панелі інструментів