22.04.2024
Новини

На Тернопільщині збоченець зґвалтував неповнолітню і просив у суді умовний термін

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційні скарги захисників обвинуваченого Павла Б. на вирок Тернопільського міськрайонного суду від 11 грудня 2023 року. Про це розповідають у пресслужбі апеляційного суду Тернопільщини. Суд першої інстанції призначив покарання у виді 8 років 6 місяців позбавлення волі. Та захист обвинуваченого з вироком не погодився.

Як встановлено місцевим судом, 19 вересня 2021 року, в обід, неповнолітня Оксана (з етичних міркувань ім’я потерпілої змінено) прогулювалась зі своїм хлопцем вулицею м. Тернополя і зустріла свого знайомого, 38-річного Павла Б. На далі на запрошення чоловіка юнак із дівчиною пішли до нього додому та вживали алкоголь. Потому утрьох вийшли з квартири і хлопець поспішив десь у справах, а неповнолітня і Павло Б. якийсь час ходили вулицею, аж поки чоловік не запропонував повернутись на квартиру і там зачекати її хлопця. Дівчина погодилась. У квартирі, Павло Б., не зважаючи на прохання дівчини не чіпати її, вчинив над нею наругу.

Вироком Тернопільського міськрайонного суду від 11 грудня 2023 року Павла Б. визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 152 КК України (зґвалтування неповнолітньої особи) та призначено покарання у виді 8 років 6 місяців позбавлення волі.

Не погодившись із призначеним покаранням, захисники обвинуваченого подали апеляційні скарги та просили вирок суду скасувати, перекваліфікувати дії їхнього підзахисного із ч. 3 ст. 152 на ч. 1 ст. 155 КК України та призначити Павлові Б. покарання у виді 3 років позбавлення волі. Застосувати до нього ст. 75 КК України та звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку на 2 роки.

До відома: санкція ч. 3 ст. 152 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років;

– ч. 1 ст. 155 (вчинення дій сексуального характеру з особою, яка не досягла 16-річного віку) – карається обмеженням або позбавленням волі терміном до 5 років.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, детально перевіривши та проаналізувавши матеріали кримінального провадження в межах поданих апеляційних скарг, прийшла до висновку, що суд першої інстанції виніс законне, обґрунтоване та вмотивоване рішення і підстав для його скасування не має.

Слід зазначити, що відповідно до вимог п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 27 КПК України, розгляд даного кримінального провадження проходив у закритому режимі.

Так, хоча обвинувачений своєї вини не визнав, його винуватість повністю підтверджено письмовими та речовими доказами, висновками судових медекспертів та показами самої неповнолітньої потерпілої. При цьому колегія суддів зважила на більшу, ніж 20-річну різницю у віці між потерпілою та обвинуваченим, і те, що Павло Б. раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності із реальним відбуттям покарання у виді позбавлення волі, тому міг чинити психологічний тиск на неповнолітню, про що розповіла дівчина.

З урахуванням наведеного, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду апеляційні скарги захисників обвинуваченого Павла Б. залишила без задоволення, а вирок Тернопільського міськрайонного суду від 11 грудня 2023 року – без змін.

Перейти до панелі інструментів