20.07.2024
Новини

Суд відмовив парафії УПЦ у Кременці у безоплатному користуванні Миколаївським собором

Миколаївський собор Кременець

Про рішення Господарського суду Києва стало відомо учора. Парафія вимагала надати у безоплатне користування усі споруди, що належать до Миколаївського собору, – повідомляють у Департаменті правового забезпечення Міністерства культури та інформаційної політики.

“Господарський суд міста Києва рішенням від 15 листопада 2023 року залишив без задоволення позовні вимоги релігійної організації Парафія Святителя Миколая Свято-Миколаївського собору міста Кременець Кременецького району Тернопільської єпархії УПЦ, яка просила суд зобов’язати МКІП та Кременецько-Почаївський заповідник укласти договір безоплатного користування релігійною громадою культовими будівлями Миколаївського собору у м. Кременець Тернопільської області.

Звертаємо увагу, що 2 жовтня 2023 року Західний апеляційний господарський суд вже розглядав справу № 921/164/23 та залишив у силі рішення Господарського суду Тернопільської області від 15.06.2023, яким суд зобов’язав релігійну громаду “Парафія Святителя Миколая” Свято-Миколаївського собору Тернопільської єпархії УПЦ повернути Кременецько-Почаївському історико-архітектурному заповіднику державне майно – приміщення пам’ятки архітектури національного значення – Миколаївський собор з келіями”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що договір оренди з парафією УПЦ закінчився ще у лютому цього року. Проте парафія відмовилася залишати храм.

Перейти до панелі інструментів