04.12.2023
Новини

У громаді на Тернопільщині дітям продають алкоголь і сигарети – підприємців попереджають про відповідальність

У Почаївській громаді часто, порушуючи законодавство, продають алкоголь та тютюнові вироби неповнолітнім. Про це розповідають у міській раді та попереджають підприємців про відповідальність. Штраф за порушення від 6 800 грн до 13 600 грн.

“На території Почаївської територіальної громади мають місце неодноразові випадки продажу алкогольних, тютюнових виробів, електронних сигарет та рідини, що використовуються в електронних сигаретах неповнолітнім особам. Станом на 1.11.2023 року за 2023 рік адміністративна комісія при виконавчому комітеті Почаївської міської ради розглянула та прийняла відповідні рішення щодо дев’яти справ про вчинення адміністративного правопорушення, передбачених ч. 2 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вкотре наголошуємо, що відповідно до ч. 2 ст. 156 КУпАП порушення працівником підприємства (організації) торгівлі правил торгівлі алкогольними виробами, зокрема, продаж алкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин, що використовуються в електронних сигаретах особі, яка не досягла повноліття тягне за собою адміністративне покарання у вигляді штрафу.

З метою зосередження уваги громадськості на проблему продажу алкоголю, тютюнових виробів, електронних сигарет та рідини, що використовуються в електронних сигаретах неповнолітнім особам, посилення відповідальності за втягування дітей та молоді до вживання алкоголю і тютюну нагадуємо, що законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет та рідини, що використовуються в електронних сигаретах особам, які не досягли повноліття.

Продавець алкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет зобов’язаний отримати у покупця, який їх купує, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем відповідного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж такій особі забороняється.

Продаж неповнолітнім особам алкогольних, тютюнових виробів, електронних сигарет є злочином, за яке законом передбачена відповідальність – на даний час від 400 до 800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 6 800 грн до 13 600 грн)”, – нагадують у міській раді.

Перейти до панелі інструментів