20.07.2024
Новини

Тернополян попереджають про можливі затримки з прибиранням місцевих доріг взимку

На Тернопільщині готуються до зимового утримання доріг. Організацію безперебійного руху автотранспорту в осінньо-зимовий період називають пріоритетом у роботі Служби відновлення у Тернопільській області. Разом з тим попереджають про можливі складнощі через обмежене фінансування під час воєнного стану.

Служба відновлення зобов’язала підрядні організації підготувати снігоприбиральну техніку та зробити запас паливно-мастильних матеріалів для неї. Загалом у зимовому утриманні мережі автошляхів будуть залучені 266 машин. Йдеться про піскорозкидачі, солерозподілювачі, розподілювачі соляних розчинів, навантажувачі, бульдозери, автогрейдери, роторні снігоочищувачі та іншу снігоочисну техніку.

Крім цього, зараз дорожники встановлюють вздовж автошляхів зимові комплекти дорожніх знаків та пасивний снігозахист у вигляді щитів. На сьогодні 120 кілометрів щитів змонтовано.
Триває також заготівля протиожеледних матеріалів. У цьому році на дорогах Тернопільської області вперше буде застосовано рідкий соляний розчин, 1560 тонн якого вже запасли. Підрядні організації Служби відновлення заготовили:

◾ 3,32 тисячі тонн технічної солі
◾ 24,15 тисячі тонн піску.

Фінансування зимового утримання під час воєнного стану є обмеженим.
Пріоритет під час зимового очищення доріг буде надано автошляхам дорогам міжнародного, національного та регіонального значення, важливим для логістики, обороноздатності дорогам та гуманітарним коридорам.

Громадянам слід бути готовими до збільшення строків проведення прибирання доріг територіального значення. Під час екстремальних погодних умов ми будемо виважено вводити обмеження або заборони руху на державних дорогах, – зазначають у Службі.

Перейти до панелі інструментів