23.07.2024
Новини

Назвали найпривабливіші туристичні місця в Україні: 7 з них на Тернопільщині

Державне агентство розвитку туризму України оновило перелік «Туристичних магнітів України». До розширеного списку увійшло 170 визначних туристичних місць з усіх 25 регіонів України. 7 з них – на Тернопільщині. Тернопільська область — один з небагатьох в Україні регіонів, розміщений в західній частині правобережного лісостепу, де ще збереглися благодатні природні умови, – розповідають у ДАРТ.

Серед найпривабливіших туристичних місць Тернопільщини:

  • м. Кременець;
  • Збаразький замок;
  • Плебанівський віадук на Теребовлянщині;
  • Бучацька ратуша;
  • печера “Вертеба”;
  • панорама м. Заліщики (Дністровський каньйон);
  • Джуринський водоспад.

Найбільше «магнітів» зосереджено в семи західних регіонах – 61 об’єкт культурної, релігійної та історичної спадщини. Саме тут знаходиться найбільше унікальних історичних та природних об’єктів.

У п’ятьох центральних областях зосереджено 32 туристично привабливі дестинації, в тому числі вісім заповідників та національних природних парків.

У чотирьох південних регіонах та Криму знаходиться 31 туристичний магніт, в основному це культурно-туристичні та природні локації. На Півночі країни зосереджено 27 привабливих для туристів дестинацій., насамперед мова про природні парки та заповідники.

У трьох східних областях, які наразі є частково окупованими та перебувають під постійними обстрілами, налічується 20 туристичних магнітів.

Список магнітів не повний і буде розширюватися.

Голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів підкреслює, що за півтора року повномасштабного вторгнення українці навчилися жити та подорожувати в умовах війни.

«2023 рік для туристичної галузі України став роком внутрішнього туризму. Завдяки українцям, які продовжують подорожувати й відпочивати у своїй країні, туристична галузь може функціонувати та сплачувати податки. Щоб стимулювати внутрішній ринок подорожей, ми разом з представниками місцевої влади, активним бізнесом та регіональними профільними асоціаціями розширили карту туристичних магнітів. Впевнена, що саме ці дестинації якнайкраще презентують нашу історію, культурну та релігійну спадщину як для самих українців, так і для іноземців», – зазначила очільниця ДАРТ.

Карту туристичних магнітів України дивіться за посиланням.

Перейти до панелі інструментів