21.09.2023
Новини Оперативно

Камені віком 407 мільйонів років, знайдені в басейні Дністра, намагались незаконно вивезти до США

З України намагалися вивезти палеонтологічний скарб – древні камені з відбитками вимерлої панцирної риби часів раннього девону (геологічний період палеозойської ери). Камені київські митники виявили в міжнародному відправленні до США.

Митники запідозрили, що чотири камені, які вони виявили у відправленні з Києва, можуть мати давнє походження, тому скерували їх до Національного науково-природничого музею НАН України для проведення експертизи.

Як визначили експерти, виявлені митниками камені є плитками відомого древнього червоного пісковика з відбитками вимерлої панцирної риби. На двох зразках є відбитки одного панцира риби виду Stentiopelta pustulata. Третій зразок теж є фрагментом давньої панцирної риби, вид якої наразі ще визначається. Четвертий камінчик є просто уламком одного зі зразків. Їхнє місце знахідки – Поділля, басейн річки Дністер.

Фахівці музею визначили, що всі зразки є оригінальними відбитками фосилій з двох боків. Їх геологічний вік становить близько 407 млн років. Всі вони мають культурну та наукову цінність як геологічна спадщина. Окрім того, експерти рекомендують внести зразки до Державного реєстру національного культурного надбання, а також до Музейного фонду України.

Згідно чинного законодавства України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було.

Стосовно громадянина, який відправляв рідкісні скам’янілості за кордон, Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.
Палеонтологічні цінності вилучено.

Схожі пости

Головний редактор популярного тернопільського видання став “Почесним громадянином Чорткова”

Тернопільщина вже має 11 випускників-двохсотбальників: які стипендії їх чекають

Марія Голді

У Тернополі відновлюють ярмарки, але тільки на одному масиві

Перейти до панелі інструментів