21.09.2023
Новини

Вперше за 30 років ремонтують штучну споруду для об’їзду Тернополя

Тривають підготовчі роботи до ремонту штучної споруди в складі Обходу Тернополя – єдиної державної дороги для об’їзду обласного центру. Автошлях Р-41 входить до стратегічних логістичних маршрутів до кордону України з союзними державами, – повідомляють у Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Тернопільській області.

Довжина споруди – 42 метри. Габарит по ширині 11,2 метра. Збудований із залізобетону. Шляхопровід потрібно невідкладно полагодити, щоб зберегти безперебійний проїзд дорогою Р-41. Низка елементів споруди зазнала руйнувань, які загрожують цілісності споруди:

▪️ балки прогонової будови трісли у декількох місцях;

▪️ робоча арматура вражена корозією;

▪️ сталося вилуговування бетону;

  • зруйновані в’язі, які з’єднують балки прогонової будови;

▪️тротуарні блоки частково зруйновані;

▪️ зруйнована гідроізоляція;

▪️ заломлені перехідні плити на підходах до шляхопроводу;

  • відсутнє водовідведення.

На ремонт шляхопроводу у 2023 році Уряд спрямував кошти Європейського інвестиційного банку. Це другий шляхопровід, який у цьому році лагодить Служба відновлення, щоб зберегти повноцінний рух трасою Р-41.

Шляхопровід був збудований у 1970 році, згодом реконструйований. Це перший ремонт за понад 30 років. Важливо зазначити, що у 2018 році під час поточного середнього ремонту дороги Р-41він не був ремонтований через відсутність фінансування.

Ремонтні роботи заплановано завершити до кінця року. Також Служба відновлення на численні звернення жителів села Гаї-Гречинські в межах ремонту шляхопроводу влаштує пішохідну доріжку, відгороджену від проїзної частини турнікетом. Вона забезпечить безпечне пішохідне сполучення села з містом Тернопіль.

Звертаємо увагу водіїв, що на час ремонту рух транспорту через шляхопровід здійснюватиметься у реверсному режимі. Просимо дотримуватися вимог нових дорожніх значків на ділянці, – наголошують у Службі.

Схожі пости

За минулу добу на Тернопільщині від коронавірусу померли семеро людей, статистика щодо інфікувань залишається невтішною

На Тернопільщині – 19 нових випадків COVID-19. Найбільше – у Кременецькому районі

У Тернополі зник чоловік

Перейти до панелі інструментів