27.09.2023
Новини

“Приліпив циганську альтанку та начепив золоті куполи”: історики обурені рекострукцією храму на Тернопільщині

У ГО “Україна інкогніта” обурені реконструкцією храму у Гусятині. Йдеться про Онуфріївську церкву  збудовану у ХVІ столітті, як оборонну споруду.

“Подивіться, як священик (настоятель) познущався із оборонного храму, який звели у 1600 році в Гусятині. Приліпив циганську альтанку та начепив золоті куполи. І це не московський пархат – це греко-католицька церква. Рагульський беспреділ від церкви та від контролюючих державних органів. І це в той час, коли у римо-католицькому храмі повертають усі дрібні деталі по старим світлинам.

Легендарна Гусятинська синагога, яку почали будувати ще у 15-му столітті – напевне головна пам’ятка Гусятина.

Загалом враження про Гусятин – містечко із величезним туристичним потенціалом, але нині…”, – йдеться у повідомленні.

Довідка

Онуфріївська церква була збудована у ХVІ столітті як оборонна споруда. Це була не просто святиня, а радше храм-фортеця, яка пережила турецьку навалу, дві світові війни та атеїстичні радянські часи.
Споруда мала оборонний ярус з бійницями, а товщина стін сягала 1,9-2,2 метра. Територію оточував справжній фортечний мур, залишки якого збереглися і до нашого часу.
За часів панування на цих землях Османської імперії храм було перебудовано на мечеть. Під час так званої реконструкції у 1928 році храм втратив оборонний ярус. А вже за часів незалежності будівля остаточно втратила свій стародавній вигляд. Стіни були вкриті шаром цементу, а дах перекрили блискучою бляхою. Зараз церква Святого Онуфрія діюча і належить до УГКЦ.

 

Схожі пости

Американське підприємство вироблятиме збірні бліндажі для фронту: у Збаражі підписали меморандум

У Тернопільській обласній раді троє нових депутатів

Тернопільські віндсерфінгісти здобули абсолютну перемогу на Кубку України

Перейти до панелі інструментів