У Західноукраїнському національному університеті відбувся науковий форум «Право в умовах воєнного стану»

На базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбувся форум «Право в умовах воєнного стану».

Співорганізатором став навчально-науковий інститут права Державного податкового університету.

Тема заходу – забезпечення прав українців, які постраждали від російської агресії, переселенців і військовослужбовців.

Привітали учасників заступник голови Тернопільської обласної ради Ігор Сопель та голова господарського суду Тернопільської області Володимир Гевко.

Плідної дискусії присутнім побажали директор навчально-наукового інституту права ДПУ Василь Топчій та декан юридичного факультету ЗУНУ Сергій Банах, який приєднався до спілкування за допомогою дистанційного зв’язку, оскільки перебуває на службі у лавах Збройних Сил України.
У своєму виступі Сергій Володимирович запевнив, що наукова співпраця між структурними підрозділами закладів вищої освіти неодмінно буде тривалою і проведення спільних науково-комунікативних заходів стане хорошою традицією.
Також до присутніх звернулася тимчасово виконуюча обов’язки декана юридичного факультету Надія Москалюк.

Своїми науковими висновками щодо запропонованої тематики із присутніми поділилися:
Любов Касьяненко – докторка юридичних наук,професорка кафедри публічного права Державного податкового університету;
Євгенія Усенко – кандидатка юридичних наук, суддя Верховного Суду;
Мар’яна Кравчук – докторка юридичних наук, доцентка, завідувачка кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Західноукраїнського національного університету;
Галина Дідківська – докторка юридичних наук, професорка, завідувачка кафедри кримінальної юстиції Державного податкового університету;
Ірина Буряк- кандидатка юридичних наук, суддя Донецького окружного адміністративного суду;
Олег Муза – доктор юридичних наук, старший науковий співробітник, професор кафедри кримінального та адміністративного права Академії адвокатури України;
Василь Ухач – кандидат історичних наук, доцент кафедри теорії та історії держави і права Західноукраїнського національного університету;
Олена Чернецька – кандидатка юридичних наук, доцентка, завідувачка кафедри міжнародного права Державного податкового університету;
Ігор Метельський – кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри кримінального права та процесу Західноукраїнського національного університету;
Ольга Косілова – кандидатка політичних наук, доцентка кафедри теоретико-правових дисциплін Державного податкового університету.

About the author

дим
trending_flat
На Тернопільщині двоє людей отруїлось чадним газом

На Тернопільщині сталося отруєння чадним газом. Про це повідомили фахівці ДСНС України у Тернопільській області. "30 січня о 17:30 до Копичинецької комунальної лікарні було госпіталізовано двох мешканців Васильковецької територіальної громади — 64-річну жінку та 39-річного чоловіка. Причиною госпіталізації стало отруєння чадним газом. Наразі стан потерпілих — задовільний, вони перебувають під наглядом медиків. За попередніми даними, отруєння виникло внаслідок несправності газового котла", - кажуть рятувальники.

пожежа травневе
trending_flat
Велика пожежа на Тернопільщині: горів будинок

На Тернопільщині сталася масштабна пожежа приватного будинку. Загоряння зафіксували у селі Травневе. Про це розповіли у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. "06:01 у селі Травневе спалахнув приватний житловий будинок. Вогонь охопив площу 120 м кв., знищивши покрівлю та перекриття будівлі. Завдяки злагодженим діям підрозділів (4-ї та 3-ї ДПРЧ) вдалося врятувати саму будівлю від повного знищення. На місці працювала одна ланка ГДЗС, було подано два водяні стволи," - повідомили рятувальники.  

trending_flat
Чи перерахують українцям платіжки за тепло, якого не було: з’явилось пояснення

Українцям, які цієї зими сиділи в холодних квартирах без нормального опалення, мають перерахувати платіжки за тепло. Про це заявив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. За його словами, вже через кілька тижнів люди почнуть отримувати рахунки за опалення за січень. Депутат вважає, що там обов'язково треба врахувати реальну ситуацію, адже сотні тисяч родин багато днів жили в холоді. Він наголосив, що направив офіційне звернення щодо механізму перерахунку оплати за комунальні послуги. Це стосується випадків, коли теплопостачання не надавалося взагалі або було частковим. "На мою думку, там має бути враховано, що насправді багато днів сотні тисяч українських родин сиділи в холодних квартирах. Інакше це буде просто несправедливо", - написав народний депутат. Перерахунок мають зробити вже в лютому, підкреслив він. Це стосується тих ситуацій, коли температура в оселях опускалася до 10-12 градусів тепла. Депутат також запропонував розробити механізм компенсації для людей, […]

укриття
trending_flat
Протерміновані ліки і не тільки. В укритті тернопільської лікарні знайшли низку порушень

Представники омбудсмена перевірили укриття в Тернопільській обласній дитячій клінічній лікарні та виявили низку порушень. Зокрема, там знайшли прострочені медикаменти, недостатню кількість вогнегасників та відсутність доступу для людей з обмеженими можливостями. Моніторинг провели фахівці представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Метою візиту була оцінка готовності захисної споруди до використання, перевірка її доступності для різних категорій населення та дотримання вимог законодавства у сфері цивільного захисту. Укриття розташоване у підвалі дитячої лікарні. Ним користуються переважно пацієнти та медичний персонал закладу. Під час перевірки двері були зачинені. За словами адміністрації, під час повітряної тривоги працівники відкривають доступ до приміщення. Площа укриття становить близько 1025 квадратних метрів. На території лікарні встановлені покажчики, які вказують шлях до укриття. Приміщення не захаращене, обладнано три входи. Температура у приміщенні задовільна, суттєвої сирості немає. Свіже повітря надходить через природну припливну вентиляцію, є генератор. Водночас перевірка показала серйозні […]

trending_flat
Знайшли водія, який на смерть збив людину у Почаєві

Знайшли водія, який в ніч з 29 на 30 січня збив людину у Почаєві. Чоловік у результаті ДТП не вижив. Водій, замість надання допомоги, покинув машину і втік. Про це повідомили в ГУ НП у Тернопільській області. "Проведеними оперативно-розшуковими заходами працівники УКР ГУНП в Тернопільській області спільно зі співробітниками карного розшуку Кременеччини розшукали водія, причетного до дорожньо-транспортної пригоди. 26-річний житель Кременецького району переховувався після аварії у свого родича. Нагадаємо, що автопригода трапилася 29 січня близько 22:30 у Почаєві. Водій автомобіля AUDI A6 збив чоловіка. Потерпілий від отриманих травм загинув на місці події.", - йдеться у повідомленні. Чоловік у скоєному зізнався.

trending_flat
На Тернопільщині фуру знесло з дороги

На Тернопільщині через складні погодні умови з дороги з'їхала фура. Автомобіль опинився у сніговому заметі і не міг вибратись. Про це розповіли у ГУНП у Тернопільській області. "На місце дорожньо-транспортної пригоди виїжджали співробітники патрульної поліції. За попередніми даними, близько 22:15 водій автомобіля MITSUBISHI CANTER, 1959 року народження, не впорався з керуванням і його транспортний засіб знесло з дороги. У результаті - фура з’їхала з проїжджої частини, переїхала через бордюр та виїхала на територію автозаправної станції, де врізалася в опору вуличного освітлення. Внаслідок аварії кермувальник не постраждав лише вантажівка зазнала механічних пошкоджень. Водій від медичної допомоги відмовився. Поліцейські склали на нього адміністративний протокол за статтею 124 (порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів чи дорожніх споруд) КУпАП", - кажуть у поліції. Автомобіль вже евакуювали.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025