13.04.2024
Новини Скандал

“Доктор Копіпаст”: що кажуть в ТНПУ про звинувачення ректора у плагіаті

У ТНПУ ім. В. Гнатюка відреагували на нещодані звинувачення ректора Богдана Буяка у плагіаті. У виші заявляють, що керівника обмовили, а дослідження його докторської дисертації необ`єктивні.

“Учора, 2 травня 2023 року, на платформі «YouTubeUA» опубліковано відеоролик «Доктор копіпаст» за авторства псевдожурналіста Іллі Лукаша чи Лукашова (за пред’явленим документом). Аналіз викладених у ролику «фактів» свідчить про його замовленість, поверхневість, однобічність, зацікавленість та наперед сформованих «обвинувальних» висновків автора, без представлення позиції, коментарів чи документів від керівника університету.

Варто лише звернути увагу на те, що так звана експертиза, проведена судовим експертом, базується виключно на матеріалах, наданих однією стороною, які є неповними для прийняття обґрунтованого і законного висновку та суперечить законодавчо встановленим принципам судово-експертної діяльності.

Автором, судовим експертом та ініціатором експертизи свідомо не проаналізовано напрацювання автора дисертації, які публікувались задовго до її захисту та не здійснено низки інших заходів для встановлення істини.

Вважаємо, що ці події пов’язані із розглядом судових справ №500/79/23 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/108408934) щодо виборів ректора та №607/6538/23 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/110233565) стосовно звільнення ініціатора експертизи, які відповідно розглядаються Тернопільським окружним адміністративним судом та Тернопільським міськрайонним судом”, – йдеться в офіційній заяві ТНПУ.

Нагадаємо, два дні тому журналіст Ілля Лукаш опублікував сюжет, у якому йдеться про те, що десятки сторінок докторської дисертації ректора Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка Богдана Буяка майже слово-в-слово переписані з робіт інших науковців, підручників, та навіть курсових та контрольних робіт студентів.

Перейти до панелі інструментів