Нова частина розслідування “Bihus.Info” – нові кримінальні провадження

ДБР відкрило кримінальне провадження за матеріалами журналістського розслідування щодо можливого отримання неправомірної вигоди службовими особами ГПУ, СБУ, ДФСУ та НАБУ за непроведення досудового розслідування та непритягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до корупції в оборонній сфері.

Повідомили ДБР на своєму офіційному сайті.

Як відомо, учора, 11 березня, журналісти «Bihus.Info» оприлюднили матеріли, згідно з якими група осіб веде переговори про, нібито, підготовку та передачу неправомірної вигоди представникам правоохоронних органів. За це  вони мали не проводити досудове розслідування та не притягувати вказаних осіб до відповідальності за незаконні дії між ТОВ «Оптимаспецдеталь» та підприємствами державного концерну «Укроборонпром» під час укладання та виконання договорів з поставки військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній.

Досудове розслідування розпочато за ознаками кримінального правопорушення: отримання неправомірної вигоди службовими особами, які займають відповідальне становище (ч.3. ст. 368 Кримінального кодексу України).

Підкреслюючи важливість об’єктивного розслідування зазначеного кримінального провадження, Директор ДБР Роман Труба наголосив на необхідності створення власних оперативних підрозділів. Створення таких підрозділів можливе лише після  внесення змін до діючого законодавства.

Оперативний супровід у кримінальному провадженні щодо службових осіб правоохоронних органів мають здійснювати власні оперативники ДБР. Проте чинне законодавство дозволяє нам залучити до роботи лише оперативні підрозділи тих правоохоронних органів, службові особи яких фігурують в розслідуванні.“, – підкреслив Роман Труба.

Він вкотре наголосив на необхідності ухвалення у найкоротший строк законопроекту №5395-Д, який виправляє технічну помилку та вводить посаду оперативного працівника до переліку посад ДБР.

Нагадаємо, що законопроект №5395-д був ухвалений у першому читанні та в цілому 17 травня 2017 року. Тоді Верховна Рада проголосувала за підготовку законопроекту до другого читання за скороченою процедурою, проте досі не поверталася до його розгляду.

Крім того, прес-секретар генерального прокурора, Лариса Сарган, прокоментувала останню серію розслідування журналістів “Bihus.Info” на своїй сторінці у мережі FaceBook:

По слідам серіалу про “Укроборонпром” та місцями пікантної переписки фігурантів журналістських розслідувань.

У ГПУ розслідується лише одне провадження, 
В його рамках закон дає можливість прокуратурі розслідувати некорупційні злочини. Відповідно, було два напрямки розслідування. 
Перший – шахрайство. Цей епізод в суді з минулого, 2018 року. На лаві підсудних перебуває, зокрема, і співробітник СБУ, який згадується в розмовах із фігурантом розслідування – Рогозою.
Другий – по несплаті податків. Оголошена підозра, стягнута чимала сума недоїмки до держбюджету. 
Тому всі розмови про хабарі для закриття чи затягування справи з боку ГПУ не відповідають дійсності.
Щодо корупційної складової, то розкрадання чи корупційні дії посадових осіб “Укроборонпрому” – виключна підслідність НАБУ.

І ще раз нагадаю інтерв’ю Генпрокурора Юрія Луценка з цього приводу https://censor.net.ua/…/yuriyi_lutsenko_zminy_v_ukroboronpr….

І зауважу, що зараз відбувається службова перевірка з використанням детектора брехні щодо обставин можливого “зливу” матеріалів провадження.

Також на розслідування журналістів “Bihus.Info” відреагували і у Раді громадського контролю НАБУ, відповідне звернення було оприлюднене на сайті РГК НАБУ, та сторінках членів РГК у соціальній мережі FaceBook, зокрема Віталія Устименка.

Поний текст заяви:

Контрабанда, а тим паче, корупція на оборонних замовленнях у країні, яка де-факто перебуває у стані війни, є неприпустимим явищем та не має жодних виправдань, ані з боку безпосередніх учасників, ані з боку тих, хто по якихось причинах їх покриває.

НАБУ – один з нових антикорупційних органів, який ще має довести суспільству свою інституційну спроможність, а сила інституцій полягає у рівних правилах та процедурах для всіх, а також у швидкому та чіткому реагуванні на зовнішні та внутрішні виклики.

Саме таким викликом стала можлива участь у покриванні корупції в оборонній сфері одразу декількох співробітників НАБУ, як стало відомо за результатами журналістського розслідування програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

І саме тому задля збереження НАБУ, як інституції, Рада громадського контролю НАБУ закликає директора Національного бюро Артема Ситника, не чекаючи на результати офіційного розслідування, відсторонити від виконання обов’язків першого заступника Директора НАБУ Гізо Углаву, заступника керівника Третього відділу І підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Олега Борисенка та детектива Третього відділу І підрозділу Головного підрозділу детективів НАБУ Дмитра Литвиненка та негайно ініціювати службове розслідування щодо цих працівників.

В свою чергу РГК НАБУ негайно ініціює позачергове засідання за участю Директора НАБУ Артема Ситника, а також згаданих працівників Національного антикорупційного бюро із витребуванням копій усіх згаданих у програмі документів.

Нагадаємо, що вчора журналісти “Bihus.Infoоприлюднили останніх 2 частини свого розслідування про крадіжки у «Укроборонпрому».

About the author

trending_flat
Верховна Рада прийняла закон про мову

Верховна Рада України проголосувала за законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". За відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів. Проти проголосували 38 депутатів, 25 не голосували, 7 утримались від голосування. Так, Верховна Рада на пленарному засіданні 25 квітня встигла завершити розгляд поправок до цього законопроекту і проголосувати за нього. Зазначимо, що на голосування у Раду, аби підтримати депутатів, прибули екс-президент Віктор Ющенко і почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Депутати зустріли Філарета стоячи. Зазначимо, що парламент розпочав розгляд документа 28 лютого. За цей час депутати схвалили або відхилили 2065 поправок із 2082. Хто говоритиме українською? Всі громадяни України та ті, хто хоче стати громадянином України. Серед посадовців українською вільно мають розмовляти, наприклад, президент, голова парламенту та його заступники, прем’єр-міністр та віце-прем’єри, голови міністерств та усіх державних установ, депутати, держслужбовці, посадові особи органів місцевої влади, судді та адвокати, викладачі та […]

trending_flat
Прокуратура змусила підприємство відшкодувати 50 тисяч грн

Прокуратурою області вживаються заходи щодо стягнення до державного бюджету коштів у вигляді плати за проїзд дорогами загального користування. Так, на виконання рішення господарського суду Тернопільської області, яким задоволено позов Тернопільської місцевої прокуратури, ПАП «Агропродсервіс» сплатило до бюджету 47 429 грн плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом. «Усього, за результатами розгляду судами чотирьох позовів у цій сфері боржниками добровільно сплачено 24 тис грн, стягнуто в дохід бюджету понад 47 тис грн, ще один позов на суму 18 тис грн перебуває у провадженні.», - повідомляють у прес-службі прокуратури Тернопільської області.

trending_flat
Викладач тернопільського ВНЗ, який зберігав наркотики, постав перед судом

Тернопільським міськрайонним судом, за позиції державного обвинувача Тернопільської місцевої прокуратури, засуджено до покарання у виді штрафу викладача вузу, що пропонував гроші поліцейському за уникнення від кримінальної відповідальності.  У грудні 2018 року працівниками патрульної поліції викрито викладача одного з навчальних закладів міста Тернополя, який зберігав психотропні речовини без мети збуту. "З метою уникнення кримінальної відповідальності за незаконне зберігання психотропних речовин, фігурант справи запропонував службовій особі правоохоронного органу неправомірну вигоду у розмірі 500 доларів США та був затриманий під час передачі грошей. За вчинені кримінальні правопорушення, зловмисник засуджений до покарання у межах статті Кримінального кодексу. Зазначимо, що обвинувачений повністю розкаявся у вчиненому та сприяв слідству.", - повідомляють у прес-службі прокуратури Тернопільської області.

trending_flat
Тернополянин заробляв на прожиття крадіжками

Злодія, на рахунку якого десятки крадіжок з автомобілів, впіймали тернопільські поліцейські. 49-річного тернополянина підозрюють у серії крадіжок з автомобілів. Крадій полював здебільшого на автомобілі вітчизняного виробництва, не обладнані сигналізацією. Шукав автомобілі, залишені на ніч у дворах будинків, чи просто посеред вулиці. За допомогою підручних засобів відчиняв багажник автівки, або ж добирався до салону. До рук злодія потрапляло усе, що мало бодай якусь цінність:  магнітофони, відеореєстратори, електроінстументи. Чуже майно ніс в ломбард. Поліцейські затримали зловмисника після чергової крадіжки з машини. Суд обрав йому запобіжний захід – тримання під вартою. «Слідчі дії тривають, правоохоронці продовжують перевіряти тернополянина на причетність до інших протиправних діянь. Зловмисникові повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених  статтею 185 ККУ - крадіжка.  До скоєних в минулому майнових злочинів додасться ще низка крадіжок.», - про це повідомляють у відділі комунікації поліції Тернопільської області. Триває досудове розслідування. Також нагадаємо, що […]

trending_flat
Дівчину вбили у власному помешкані. Поліція встановлює обставини

Тіло дівчини близько десятої години ранку 16 квітня зі слідами насильницької смерті у власному помешканні виявили тернополяни. Про це вони повідомили на лінію "102". При виїзді слідчо-оперативної групи стало відомо, що загибла - мешканка обласного центру, 1991 року народження. На її тілі судово-медичний експерт виявив кілька ножових поранень. Знайшла дівчину подруга мами та робітник, який робив ремонт у квартирі загиблої. Вони вранці своїми ключами відкрили вхідні двері і побачили її тіло. За попередньою інформацією, смерть потерпілої настала вночі. «На місці злочину працювали оперативники, експерти та кінологи. Правоохоронці встановлюють особу зловмисника та причини вбивства тернополянки. Подія внесена в єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 115 частина 1 ККУ - умисне вбивство.» , - повідомляють у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

trending_flat
Науковці розробили перше “живе” серце

Група Ізраїльских вчених «надрукувала» на 3D-принтері живе серце. Всього на розробку серця, 2,5 см у діаметрі, вчені витратили три години. Як заявило агенство Bloomberg, таке серце підійшло би кролику. Група Ізраїльских вчених розробила серце із живих тканин, повідомляє Deutsche Welle. Для створення штучного серця науковці взяли у пацієнта жирові клітини і «перепрограмували» їх у стовбурові, а вже після цього, із цих клітин, виростили повноцінні серцеві м’язи. Найближчим часом науковці планують зайнятись трансплантацією таких органів тваринам, після чого можна буде вирощувати такіж «живі» органи для людей. Керівник групи вчених підкреслює, що це дослідження може стати проривом в боротьбі с серцево-судинними захворюваннями. Науковці вважають, що ризик відторгнення такого органу мінімальний. Такі органи «друкували» і раніше, але тільки зараз цей орган має клітини та кровоносні судини. Також наразі науковці не можуть точно сказати, коли вони розроблять перший повноцінний прототип людського серця. Але вже сьогодні […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025