25.04.2024
Новини

Закордонний “сюрприз”: у популярному печиві з Румунії виявили отруту

У печиві виробника Ro Star S.A., Romania, яке виготовили в Румунії і експортували з Польщі (одержувач ТзОВ “Львівімпорт), виявили високий вміст акриламіду. Про це попереджає Головне управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області.

Акриламід – токсична речовина, яка проявляє сильні нейротоксичні властивості. У твердому агрегатному стані речовина має високу здатність до сублімації, тому представляє більшу загрозу, ніж у рідкому, оскільки є можливість контакту із випаровуваннями та пилом. Характерною особливістю акриламіду є те, що ознаки отруєння проявляються лише після прихованого періоду від кількох днів до тижнів.

До симптомів ураження належать: посилене потовиділення на руках і ногах, оніміння або навіть параліч кінцівок. Контакт акриламіду із очима спричинює кон’юктивальні ураження, пошкодження рогівки ока. Вдихання пари або пилу може призвести до серйозного ураження нервової системи (після прихованого періоду).

Якщо ви помітили це печиво на прилавках магазинів у Тернопільській області, повідомте про це Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області за адресою. Тернопіль, вул. Микулинецька, 20, або за  тел. (0352) 52-10-10.

Перейти до панелі інструментів