21.05.2024
Новини

У “Тернопільобленерго” пояснили, чому не зівпадають графіки вимкнення світла

Раніше “Терміново” розповідало, чому на Тернопільщині вимикають світло на 6 годин. Зараз енергетики наголошують, що при вимкненні електроенергії відповідно до Стабілізаційного графіка погодинних вимкнень можливе відхилення із кількох причин.

“По-перше, працівники, які безпосередньо здійснюють операції з вимкнення чи увімкнення обладнання, переїжджають з об’єкта на об’єкт, тому потрібний час для здійснення операції.

По-друге, виникають ситуації коли обладнання виходить з ладу через сильне перевантаження. Це пов’язано з тим, що енергосистема міста Тернопіль та Тернопільської області будувалась не для того, щоб вимикати світло у мешканців, а для того, щоб забезпечувати надійне енергозабезпечення. Також велике навантаження виникає при відновленні електропостачання, коли всі прилади у квартирах залишаються включеними. Все це призводить до додаткових локальних аварій, усунення яких спричиняє затримки при включенні окремих ліній електропередачі.

По-третє, під час повітряної тривоги працівники не здійснюють операції з увімкнення чи вимкнення електрообладнання, адже перебувати на об’єкті електроенергетики небезпечно.

Стан в енергосистемі країни залишається складний і тому варто з розумінням віднестись до даної ситуації та бути готовими до тривалих перерв в електропостачанні”, – зазначають у повідомленні.

 

Перейти до панелі інструментів