25.04.2024
Новини

У Кременецькому ботсаду на Різдво зацвіла оригінальна калина

Останніми роками, через аномально високі температури, цвітіння рослин восени не рідкість. А от розквітла на Різдво Калина Фаррера здивувала багатьох, – розповідають у Кременецькому ботанічному саду. 

“У зв’язку з аномально теплою погодою, яка спостерігається цієї зими, у Кременецькому ботанічному саду несміливо-ніжним цвітом зацвіли Viburnum farreri (калина Фаррера, калина духмяна ) та Daphne mezereum (вовчі ягоди звичайні).

Калина Фаррера (калина духмяна) (Viburnum farreri) – оригінальний вид калини, що під час цвітіння виділяє чудовий солодкий аромат. В роки, коли довго тримається осіннє тепло і немає низьких температур, зацвітає в листопаді-грудні.

Вовче лико ( Daphne mezereum L.) переважно полюбляє зацвітати в лютому, а тут на самісінькі різдвяні свята. Місцеві назви – вовчатник, дубочок, перець дикий тощо. Лікарська, отруйна, олійна, медоносна і фарбувальна рослина. Всі частини вовчих ягід звичайних дуже отруйні. Поширені в підліску мішаних і листяних лісів, є рідкісними рослинами, що потребують охорони”, – йдеться у повідомленні.

Перейти до панелі інструментів