25.05.2024
Новини Скандал

Ректора Почаївської духовної семінарії УПЦ (МП) судитимуть за антиукраїнську діяльність

За антиукраїнську діяльність перед законом відповідатиме ректор Почаївської духовної семінарії УПЦ (МП). Наразі СБУ уже повідомила архієпископу про підозру. Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини керівника в антиукраїнській діяльності, – повідомляють в СБУ.

Архієпископ поширював через соцмережі «дописи», якими принижував національну честь та гідність українців. Також своїми діями він сприяв розпалюванню релігійної ворожнечі та ненависті.
Щоб «розганяти» деструктивний контент, ректор установи використовував анонімний профіль у соцмережі Facebook, а для підготовки своїх «публікацій» користувався наративами російських пропагандистів.

Крім того, під час обшуків за місцем проживання фігуранта і в приміщеннях семінарії правоохоронці виявили літературу, яка повторювала «тези» кремля щодо внутрішньої ситуації в Україні.
Наразі архієпископу повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Заходи із викриття правопорушень проводили співробітники СБУ Тернопільської області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Кременецької окружної прокуратури.

Нагадаємо, раніше “Терміново” розповідало, що У Почаївській духовній семінарії знайшли антиукраїнські матеріали.

Перейти до панелі інструментів