04.10.2022
Новини

На Кременеччині запрацювала перша добровільна пожежна команда

На Кременеччині працюватиме перша добровільна пожежна команда, а невдовзі створять ще одну. Понад половина пожеж на Тернопільщині виникають у сільській місцевості. Аби дістатися у деякі села від найближчого пожежно-рятувального підрозділу, затрачається безцінний час, відлік якого у разі біди йде на секунди. Іноді рятувальникам доводиться долати до місця події відстань 30 і більше кілометрів. У зв’язку з цим актуальним є створення пожежних формувань в громадах, – розповідають в ГУ ДСНСУ Тернополіщини.

Важливість захисту територіальної громади добре розуміють на Кременеччині. Саме тут, у селі Гаї 18 серпня відкрили підрозділ добровільної пожежної охорони. А в недалекій перспективі – створення ще одного.

Це перша добровільна пожежна команда на Кременеччині, люди в якій нестимуть службу на громадських засадах. Дуже важливо, що це місцеві жителі, які знають територію і зможуть ефективно та швидко надавати допомогу в гасінні пожеж та інших надзвичайних ситуаціях.

Завдяки співпраці з ДСНС добровольці отримали пожежне авто та спеціальне спорядження. Вручаючи ключ від автомобіля, заступник начальника ГУ ДСНС України у Тернопільській області Олександр Гавура пообіцяв новоствореній добровільній пожежній команді від Головного управління ДСНС області подальшу співпрацю та підтримку.

Від початку адміністративної реформи в Україні на базі територіальних громад Тернопільської області створили 43 підрозділи місцевої та добровільної пожежної охорони. Та цього недостатньо – аби якісно надати послуги з гасіння пожеж і ліквідації надзвичайних ситуацій, на теренах області необхідно створити ще як мінімум 44 таких підрозділи.

Про створення пожежної команди в селі Гаї думали давно, наголосив начальник Кременецького районного управління ДСНС Григорій Галькевич. Адже у випадку надзвичайної події пожежний автомобіль з Кременця їде сюди 25-30 хвилин. А тепер на захисті довколишніх сіл є команда добровольців з пожежною машиною і своїм маленьким депо. Він висловив переконання, що приклад функціонування команди добровольців у селі Гаї дасть поштовх розвитку добровільної пожежної охорони в громаді.

Схожі пости

У Тернополі 22-річного викрадача таксі знайшов поліцейський собака

У Тернополі водій вдарив пішохода в голову… за зауваження

Правоохоронці встановили особу потопельника з Тернопільського ставу

Перейти до панелі інструментів