05.03.2024
Новини

До Почаєва на святкування приїхав митрополит Онуфрій

До Почаєва на святкування ще учора, 4 серпня, приїхав митрополит Онуфрій. Про це повідомляють на офіційній сторінці УПЦ у Фейсбуку.

Читайте також: У Почаєві готуються до великого свята: ввели низку обмежень

“4 серпня Блаженніший Митрополит Онуфрій прибув у Почаїв для участі в урочистих богослужіннях з нагоди 425-річчя перенесення чудотворної ікони в Почаївський монастир.

Почаївський образ Богородиці у 1597 році віддала обителі Анна Гойська – після того, як по її молитвах до Божої Матері прозрів сліпонароджений брат Филип. Поміщиці Анні ікону подарував грецький митрополит Неофіт на знак вдячності за гостинність. З того часу Божа Матір явила від Свого образу багато чудес. Святкування 5 серпня (23 липня за старим стилем) встановлене на згадку про одне з них – порятунок Почаївського монастиря від татар влітку 1675 року, коли Богородиця з’явилась над оточеною загарбниками обителлю та розігнала ворогів.
Сьогодні Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив акафіст перед чудотворним образом та всенічне бдіння у Преображенському соборі Лаври. Предстоятелю співслужив сонм архієреїв Української Православної Церкви, намісник обителі митрополит Почаївський Володимир, братія Лаври у священному сані та численне духовенство з різних єпархій. За всенічним бдінням молились тисячі вірян”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначають, що за богослужінням піднесли молитви про мир в Україні, про Божий захист від жахіть війни та утішення всіх постраждалих.

 

 

 

Перейти до панелі інструментів