01.10.2023
Новини Промо

Чим особливі світодіодні лампи?

Важко уявити наше повсякденне життя без штучного освітлення. Щоб воно було оптимальним для кожного конкретного випадку, важливо правильно підібрати світильник та лампочки до нього. Добре зарекомендувала себе світлодіодна технологія. Лампочки LED допомагають зберегти енергію та вважаються дуже ефективними. Їх можна зручно купити тут: https://lemanso.com.ua/ua/lampochki/lampy-svetodiodnye-led/.

Що таке LED?

LED (англ. – Light-EmittingDiode) розшифровується як напівпровідниковий електронний компонент – світловипромінюючий діод. Він перетворює електричний струм у світло (і тепло). Світлодіоди можуть бути невеликими і при цьому забезпечувати високу світловіддачу. Їх можна застосовувати практично до всіх нових та існуючих джерел світла, якщо дотримуватись правил належного використання.

Світлодіодні вироби також стійкі до ударів та механічних пошкоджень. Можна підібрати лампочки лід до різних світильників тут: https://lemanso.com.ua/ua/. А використовуючи спеціальні світлодіодні стрічки, можна освітити багато різних місць удома. Їх часто застосовують у кухні, ванній, біля сходів, шаф та дзеркал.

Яка потужність та термін експлуатації світлодіодних ламп?

Найпотужніші світлодіодні лампи, доступні сьогодні, мають показники близько 12-15 Вт. Це еквівалентно потужності звичайної лампочки потужністю 90-120 Вт. Більшість світлодіодних ламп розрахована на живлення від мережі 230 В, хоча є й варіанти на 12 В. Для них знадобиться блок живлення/трансформатор (в основному це точкові лампочки або моделі невеликих лампочок).

Заявлений термін їхньої служби становить 10 і більше років. Багато виробників вказують на упаковках години роботи: діапазон від 50 000 (відповідає 24 рокам освітлення по 6 годин на день) до 100 000 годин. Щоправда, це залежить від:

 • типу джерела світла;
 • матеріалу виробництва;
 • дотримання умов правильної експлуатації.

Які ще переваги світлодіодних ламп?

Світлодіодні лампочки екологічно чисті. Вони не містять жодних токсичних речовин, свинцю та ртуті. Тому їх можна використовувати будь-де, не побоюючись того, що вони зіпсуються. Також лампи можна безпечно переробляти.

LED лампочки мають великий попит, адже:

 • їх можна дуже довго використовувати
 • у них економічна експлуатація
 • мають високу яскравість
 • швидко спалахують
 • стійкі до частих включень/вимкнень
 • є можливість затемнення
 • можна поєднувати різні колірні комбінації
 • стійкі до механічних пошкоджень
 • екологічно чисті.

Одна з основних характеристик джерел світла – світловий потік (світлова потужність). Вона вказує на кількість світла, що випромінюється у всіх напрямках. Тому, якщо ви хочете більш точно дізнатися, як світитиме та чи інша лампочка, орієнтуйтеся на люмени (лм), які використовуються для визначення сили світла. Чим більше люменів, тим вища яскравість. Враховуйте переваги та особливості, щоб визначитися з вибором. Успіхів!

Схожі пости

До 500-річчя міста у Чорткові створили величезний 3D-мурал

Redaktsia

У Тернополі змінюється розклад двох автобусних маршрутів

За минулу добу в області 23 людей одужали від коронавірусної хвороби

Перейти до панелі інструментів