02.03.2024
Новини

“Масштаби вражають”: тернопільські вибухотехніки розміновують Київщину

Тернопільські вибухотехніки розповіли, як уже третій тиждень розміновують населені пункти Київщини. Наші правоохоронці кажуть, що масштаби вилученого та знешкодженого вражають. Вибухівки окупанти лишають повсюди: лісах, полях, домівках.

Ірпінь, Буча, Гостомель – населені пункти, які очищають вибухотехніки від різних боєприпасів, що залишилися після бойових дій з окупантами. Міни, артилерійські снаряди, ракети, авіаційні бомби, гранати – це не вичерпний перелік того, що доводиться вилучати. Правоохоронці працюють ретельно, обстежуючи кожен квадрат, адже після зачистки території туди повернуться люди та продовжать мирне життя.

«Масштаби вилученого та уже знешкодженого вражають, – ділиться начальник вибухотехнічної служби ГУНП в Тернопільській області Ігор Васьків. – Щоденно фахівці проводять розмінування територій, згідно визначених квадратів, і вилучають десятки а то й сотні одиниць боєприпасів. Часто доводиться мати справу з так званими «пастками», які залишили окупанти після себе в лісах, полях, на вулицях, подвір’ях приватних осель, у житлових будинках. Особливо небезпечними є ті боєприпаси, які вилучаємо з місць, де дислокувався ворог, адже вони, зазвичай, пошкоджені горінням, але не вибухнули».

Знищення вилучених боєприпасів вибухотехніки проводять щоденно в спеціально відведених місцях. Ще десятки населених пунктів сьогодні чекають на розмінування, – зазначають у поліції.

Перейти до панелі інструментів