02.04.2023
Новини

До 10 років в’язниці за нецільове використання гумдопомоги: ВР прийняла закон

Відтепер за нецільове використання гуманітарної допомоги передбачена кримінальна відповідальність. Верховна Рада ухвалила законопроєкт про кримінальну відповідальність за використання під час воєнного стану гуманітарної допомоги не за цільовим призначенням.

За законопроєкт №7146 проголосували 356 народних депутатів. Документ встановлює, що використання гуманітарної допомоги для отримання прибутку або власного збагачення, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі, караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Дії ж, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначають, що наразі виявляються чисельні випадки використання товарів гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку.

Реалізація проекту акта посилить відповідальність за використання у період воєнного стану товарів гуманітарної допомоги не за цільовим призначенням (з метою отримання прибутку) шляхом встановлення кримінальної відповідальності за такі дії.

Схожі пости

Стартап зі співзасновником-українцем Unstoppable Domains залучив $65 млн

Redaktsia

Затримали зловмисників, які викрали 18-річного жителя Тернопільщини і вимагали за нього викуп

Ціна держави: скільки сплатив податків і як їх розподілили, можна порахувати в інтернеті

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів