Чи потрібно сплачувати єдиний податок підприємцям в умовах воєнного стану

Головне управління ДПС у Тернопільській області наголошує, що в умовах запровадження воєнного стану в Україні до платників податків, у тому числі ФОП, не застосовуються штрафні санкції за відсутність можливості своєчасно сплатити податки та збори до бюджету. Про це інформує Сектор інформаійної взаємодії Головного управління ДПС у Тернопільській області.

Шановні підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп, враховуючи настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), просимо за можливості виконувати свій податковий обов’язок та сплачувати єдиний податок.

Додатково нагадуємо, що у 2022 році фізичні особи – платники єдиного податку першої – другої груп мають сплачувати фіксовану суму єдиного податку щомісячно. Протягом року фіксовані ставки єдиного податку залишаються незмінними.

Підприємцям першої – другої груп сплачувати єдиний податок треба також за місяці, в яких доход не отримувався.

Ставка для першої групи – до 10% від прожиткового мінімуму, встановленого на початок року, у 2022 році це – 2481 грн (248,1 грн на місяць). Ставка єдиного податку для другої групи – до 20% від мінімальної зарплати, яка на початок 2022 року становила 6500 грн (єдиний податок за місяць – 1300 грн на місяць).

Крім того, інформуємо, що платники першої та другої груп відповідно до законодавства можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період, але не більш як до кінця поточного звітного року. Сплату податків підприємці можуть здійснити як в готівковій, так і безготівковій формах. На сьогодні, зважаючи на форс-мажорні обставини, сплату можна здійснити платіжними картами за допомогою онлайн-банкінгу.

About the author

trending_flat
У центрі Тернополя горить ресторан, евакуювали людей (фото)

У центрі Тернополя сталася пожежа в ресторані "Пасаж Адлера". Про це повідомили у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. "Сильне задимлення, евакуація людей та оперативна робота рятувальників - сьогодні у Тернополі ліквідовували пожежу в одному із закладів громадського харчування на бульварі Тараса Шевченка. Повідомлення про займання до оперативно-диспетчерської служби надійшло о 11:11. По прибуттю вогнеборці встановили, що з приміщення йде густий дим. Площа пожежі становила близько 15 квадратних метрів.  Рятувальники оперативно розгорнули рукавні лінії та подали стволи на гасіння пожежі. Паралельно проводилась евакуація людей із верхніх поверхів будівлі", - йдеться у повідомленні. Врятовано 5 осіб, пожежу вже локалізували.

trending_flat
Назавжди 19. Борщівщина прощається з Героєм Віктором Логазюком

Тернопільщина схилилась у скорботі. З Мельнице-Подільської громади на щиті повернувся 19-річний воїн - Віктор Ростиславович Логазюк із села Бережанка Скала-Подільської територіальної громади. Йому назавжди залишиться 19. Про загибель Героя повідомив Другий відділ Чортківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Відповідно до офіційного повідомлення, солдат контрактної служби Логазюк Віктор Ростиславович, 2006 року народження, загинув у ході бойових дій проти збройних формувань Російської Федерації на Донеччині — 16 вересня 2025 року. Із вересня минулого року молодий захисник значився зниклим безвісти. Лише тепер родина і громада дізналися гірку правду: Віктор віддав найдорожче — своє життя — заради свободи України. Він зробив свій вибір у 18 років — підписав контракт і пішов захищати Батьківщину. Тепер Борщівська земля прийняла свого сина з гідністю і болем, на який немає слів.

trending_flat
19-річному водію, причетному до смертельної ДТП на дамбі, повідомили про підозру

19-річний водій без прав збив на зустрічній смузі дамби у Тернополі іншого водія - той загинув на місці. Тепер хлопцю загрожує до восьми років ув'язнення. Як повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі, хлопцю уже повідомили про підозру. Що сталося на дамбі 6 травня 2026 року на вулиці Руській, на ділянці дамби Тернопільського ставу, сталася смертельна аварія. 19-річний водій BMW 330i їхав із боку мікрорайону Дружба в напрямку центру міста. Він не впорався з керуванням - автівку занесло на зустрічну смугу. Там BMW зіткнувся з Renault Megane, який рухався назустріч. Водій Renault загинув на місці. Кому повідомили про підозру Слідство встановило: молодий водій не мав прав відповідної категорії - і ніколи їх не отримував. Йому оголосили підозру за статтею про порушення правил дорожнього руху, що спричинило смерть людини. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі та заборону керувати транспортними засобами. Розслідування […]

trending_flat
На фронті за кілька днів до 32-річчя загинув матрос з Тернопільщини

Тернопільщина втратила матроса Дмитра Блаженка. Про втрату розповіли у Чортківській обласній державній адміністрації. "Лави Небесного Війська поповнив ще один наш земляк. 27 квітня 2026 року в бою за волю і незалежність України поблизу населеного пункту Добропілля Покровського району Донецької області загинув житель села Джурин Білобожницької громади, водій-сапер інженерного відділення, матрос Дмитро БЛАЖЕНКО, 11.05.1994 року народження", - йдеться у повідомленні. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним, близьким та усім, хто знав Героя. Вічна йому пам'ять і слава!

смертельна ДТП на дамбі
trending_flat
Загинула людина унаслідок вчорашньої ДТП на дамбі у Тернополі (фото, відео)

У поліції Тернопільщини повідомили, що унаслідок вчорашньої ДТП на дамбі загинула людина. "Поліцейські встановлюють обставини смертельної ДТП у центрі Тернополя Дорожньо-транспортна пригода трапилася 6 травня близько 22:00 на вулиці Руській, поблизу дамби Тернопільського ставу. За попередніми даними, зіткнулися автомобілі Renault та BMW. Унаслідок аварії одна людина загинула, ще одну з травмами госпіталізували. На місці події працюють слідчі поліції, які встановлюють усі обставини та причини ДТП", - йдеться у повідомленні.

trending_flat
Моторошна ДТП на дамбі у Тернополі: що відомо про наслідки

У Тернополі поблизу дамби сталася серйозна ДТП. Є травмовані. Інформацію журналістам підтвердили у пресслужбі патрульної поліції Тернопільської області. "Попередньо двоє травмовані. На місці працюють патрульні, медики та ДСНС. Намагаються врятувати чоловіка, якого затиснуло в одній із автівок",  - кажуть у патрульній. Рух ускладнений. Просимо обирати інший маршрут та не скупчуватися на місці події, оскільки це заважає роботі спецслужб.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025