24.07.2024
Здоров’я Новини Оперативно

У Ланівцях через сказ закрили дитячий садок та школу

У Ланівцях на десять днів закрили дитячий садочок та школу. Це пов’язано з тим, що місто оголосили неблагополучним щодо сказу. Хвору тварину виявили саме поблизу цих освітніх закладів, – повідомляють у міській раді. 

Начальник Лановецького управління Держпродспоживслужби Олександр Міняйло зазначив, що у районі цукрового заводу, поряд із дитячим садком та школою впіймали хворого кота. Те, що у тварини сказ, підтвердили у Тернопільській регіональній лабораторії.

Читайте також: Село на Кременеччині перебуватиме два місяці на карантині через сказ

Сьогодні відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Лановецькій міській раді з питання складної епізоотичної ситуації по сказу тварин. Для участі в обговоренні назрілих питань та прийняття відповідних рішень були запрошені представники Державної пожежно-рятувальної частини, поліції та мисливці.

Комісією оголошено загрозливою зоною м. Ланівці та неблагополучним пунктом щодо сказу мікрорайон Цукрового заводу.

Рекомендовано призупинити навчальний процес у МКЗДО “Сонечко” та перевести на дистанційне навчання Лановецький ЗЗСО I-III ступенів №2 тривалістю на 10 днів.

Прийнято провести роз’яснювальну роботу по громаді та посилити боротьбу з популяцією червоної лисиці, яка за припущеннями спеціалістів є джерелом хвороби.

Окрім цього з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 15:00 год на території мікрорайону Цукрового заводу проводитиметься вакцинація домашніх тварин.

Вакцинувати тварин можна і у Державній лікарні ветеринарної медицини за адресою вул. Тернопільська, 14, м. Ланівці.

Увага! У разі контакту зі скаженою твариною, слід промити рану з господарським милом, обробити дезінфікуючим розчином та звернутися в медичний заклад для отримання кваліфікованої допомоги!

Перейти до панелі інструментів