08.12.2021
Новини

У неділю Україна переходить на “зимовий” час

У ніч з 30 на 31 жовтня Україна переходить на “зимовий” час. Світловий день стане коротшим, а ніч – довшою. О четвертій годині ранку стрілки годинника необхідно буде перевести на годину назад.

Через переведення годинників може погіршитися загальне самопочуття. У МОЗ розповіли, що може бути корисним для здоров’я:

✅ При можливості виходьте на вулицю в денну пору доби
Це один зі способів отримання вітаміну D. У час, коли ніч стає довшою, а день — коротшим, ми ризикуємо мати дефіциту цього вітаміну. Тож варто проконсультуватися з лікарем щодо приймання профілактичної дози вітаміну D.
✅ Підготуйте організм до раптової зміни графіку
За кілька днів до переведення годинників спробуйте лягати спати на 15–20 хвилин пізніше. Він має бути регулярним і мати приблизно однакову тривалість.
✅ Дотримуйтеся гігієни сну
Відкладіть телефон щонайменше за годину до сну. Світло екранів стимулює мозок, перешкоджає виробленню мелатоніну, гормону, який спричиняє сонливість. Замість перегляду телевізора оберіть читання книги, прийміть теплий душ та приглушіть світло.
✅ Додайте активності у своє життя
Навіть легка руханка покращить ваш сон. Проте тренуйтеся не пізніше ніж за чотири години до відпочинку, оскільки підвищення температури тіла може ускладнити процес засинання.
✅ Вечеряйте в один і той самий час
Їжте більше білків та корисної клітковини, менше вуглеводів. Наші цикли сну і спосіб харчування пов’язані між собою. Намагайтеся не переїдати.

Ці поради корисні не лише в період короткого світлового дня. Тож дотримуйтеся їх завжди й будьте здорові!

Схожі пости

На Тернопільщині попрощаються зі священиком ПЦУ

На Тернопільщині цьогоріч зафіксували 12 випадків булінгу в школах  

Ірина Небесна

На Тернопільщині кількість нових хворих на COVID за добу раптом зменшилась втричі

Перейти до панелі інструментів