29.11.2021
Культура Місто Новини

“Пам’ятник байдужості та безгосподарності” – чи завершать 40-літній довгобуд в Теребовлі

За 40 років довгобуд у Теребовлі перетворився у пам’ятник байдужості та безгосподарності, – вважає колишній очільник Теребовлянської РДА Юрій Ништа. Наразі об’єкт без охорони. Тож, як і низка схожих будівель на Тернопольщині, становить небезпеку для місцевих. Громада повинна взяти на свій баланс споруду, а потім взяти участь у “Великому будівництві”, – переконаний Юрій Ништа. 

“Незавершений будинок культури в Теребовлі все більше стає схожим на валізу без ручки: нести неможливо, а кинути шкода. Бо туди вклали немало грошей. А результату – жодного.

Мене найбільше непокоїть те, що ця будова ніким не охороняється, а отже до неї мають вільний доступ діти. Нікому з нас не хотілося би, щоб будинок культури став місцем якогось нещасного випадку”, – йдеться у повідомленні.

Також колишній керівник переконаний, що більшість теребовлян хотіли б, аби довгобуд таки був завершений і переобладнаний для діяльності різних позашкільних секцій та гуртків.

“Найбільша проблема в тому, що цей об’єкт не належить нашій громаді. За документами, він на балансі управління капітального будівництва ТОДА. Незважаючи на чисельні звернення міської влади попередньої каденції, зрушити справу з місця не вдавалося, адже не було законодавчо врегульованого механізму такої передачі.

Однак вже нарешті маємо схожий приклад у Тернополі: довгобуд обласної бібліотеки цього року був переданий на баланс громади. І це означає, що таким же шляхом Теребовля повинна домагатися передачі будинку культури у свою власність.

А далі – залучати державне фінансування або добиватися, щоби довгобуд включили в програму «Велике будівництво». І завершувати роботи. Врешті-решт, цей об’єкт має нарешті стати черговою окрасою Теребовлі, а не руїною посеред міст”, – зазначає Юрій Ништа.

Нагадаємо Юрій Ништа балотується на голову Теребовлянської міської ради, вибори відбудуться 31 жовтня.

Схожі пости

У Підгаєцькому районі горіла церква

На Тернопільщині при отриманні 500 доларів хабара викрили сільського голову

Частина будинків на тернопільському проспекті залишилась без води через аварію на водогоні (відео)

Перейти до панелі інструментів