30.05.2024
Новини Оперативно

Хто має право перевіряти ваші документи у ТРЦ, транспорті, ресторанах та кінотеатрах

Як відомо, з 21 жовтня на всій території України діятимуть нові правила перевезення пасажирів. Документи перевірятимуть не лише у громадському міжобласному транспорті, але й у кафе, ресторанах, перукарнях, торгових центрах та музеях.

Перший заступник голови Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький розповів, як перевірятимуть наявність сертифікатів вaкцuнацiї та так званих C0VlD-документів.

Він зазначив, що, крім поліцейських, перевіряти сертифікати та C0VlD-документи можуть співробітники Держпродспоживслужби, працівники Центру контролю та профілактики хвороб на місцях. Проволити рейди почнуть уже з 21 жовтня.

Окрім транспорту, перевіряти будуть також на вокзалах, станціях, в місцях великого скупчення людей.

“Перевіряти документи будуть в місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торгових майданчиків”, – зазначив Олексій Білошицький.

Поліцейські перевірятимуть сертифікати про вакцинацію за допомогою планшетів. Перевірка проводитиметься за QR-кодами. У сертифікатах обов’язково повинні бути реквізити – інформація про вид щeплeння, кількість доз, підпис лікаря та печатка офіційного закладу охорони здоров’я.

Перейти до панелі інструментів