29.05.2023
Новини

Врожай на Тернопільщині масово вражає небезпечний шкідник

На Кременеччині виявили ураження західним кукурудзяним жуком. площа зараження небезпечним шкідником – 100 га. Моніторинг проводили державні фітосанітарні інспектори Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільської області. Про це повідомляють в ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області. 

Наразі на небезпечній території запровадили карантин. Вживають заходів щодо локалізації та ліквідації шкідника.

“Розпорядженням Голови районної державної адміністрації від 01.09.2021 року № 177/02-7/1 запроваджено карантинний режим та затверджено заходи з локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму – західного кукурудзяного жука, які є обов’язковими для виконання землекористувачами та землевласниками. Основними локалізаційно-ліквідаційними заходами є – дотримання, у виявленому вогнищі, агротехніки вирощування, сівозмін, висівання сортів стійких до пошкодження західним кукурудзяним жуком, обробка інсектицидами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні та доповненням до переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Довідка:

Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) – небезпечний шкідник кукурудзи, який віднесений до переліку карантинних шкідників України. Шкодять як жуки, так і личинки. Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння і ураження його гнилями, які надають йому бурого забарвлення.

Ослаблені рослини стають сприйнятливішими до різних захворювань, за рахунок того, що жуки та личинки являються переносниками різноманітних збудників захворювань кукурудзи: грибкових, бактеріальних, вірусних. Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми «гусячої шиї». Найбільша шкодочинність західного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна.

При беззмінному вирощуванні кукурудзи значно зростає щільність популяції цього шкідника. Жуки живляться пилком, маточними стовпчиками, незрілими зернами, листям кукурудзи. Крім цього, жуки можуть живитися пилком інших рослин з родини гарбузових, бобових, злакових, складноцвітих. Пошкоджують волоть, стовпчики жіночих суцвіть, листя, іноді обгризають молоді качани. При живленні жуків на генеративних органах зменшується кількість зерен у качані, внаслідок чого знижується врожайність.

Схожі пости

На Тернопільщині уже 1098 підтверджених випадків зараження COVID, померла одна людина

Негода на Тернопільщині валила дерева і руйнувала дахи

Почаївську лавру відвідав митрополит Онуфрій

Перейти до панелі інструментів