25.07.2024
Новини

Карантин закінчився? В Україні знову дозволили відключення комунальних послуг за борги

В Україні знову відключатимуть комунальні послуги за борги. Окрім того, Міністерство юстиції України наказом № 1061/5 від 23.03.2021 дозволило державним і приватним виконавцям накладати арешт на рахунки боржників за комунальні послуги. А банкам – автоматично списувати кошти з таких арештованих рахунків, – повідомляє ExPro.

За даними Державної служби статистики України, борги населення за комунальні послуги станом на кінець червня 2021 року становили 70,6 млрд грн.

В Україні офіційно зняли обмеження на відключення населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, яка передбачалася законодавством щодо умов адаптивного карантину (для непоширення коронавірусної інфекції).

Зняття обмежень на відключення населення за заборгованість стало можливим після внесення змін до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Раніше на період дії карантину та 30 днів після нього заборонялося нарахування пені і штрафів за заборгованість за житлово-комунальні послуги та припинення надання таких послуг.

Відтепер така заборона буде діяти лише в регіонах, де встановлено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки.

“Постачальники мають право відновити відключення через 30 днів після того, як регіон вийде з «червоної» зони карантину. Таким чином, комунальні підприємства зможуть відключати боржників від газу, електроенергії та інших видів комунальних послуг.

Щоб відновити подачу комунальних послуг у разі відключення, побутовим споживачам крім погашення заборгованості доведеться також сплатити послугу повторного підключення. Наприклад, в залежності від технічних умов та регіону витрати побутових споживачів на відключення від електроенергії за борги і повторного узгодження протоколу можуть становити від 600 до 2000 грн.”, – йдеться у повідомленні.

 

Перейти до панелі інструментів