25.09.2021
Культура Мандри Новини

Незабутні враження – кременчанка розповіла про подорож до родового маєтку графа Дракули

Побувати у замку легендарного графа Дракули для кременчанки Світлани було однією з мрій дитинства. Цього літа вона втілилася. Разом з родиною жінка відвідала родовий маєток Влада Цепеша.

  • Ми поверталися з одного з морських болгарських курортів. Наш шлях пролягав неподалік легендарного замку Бран. Варто було проїхати зайвих 100 км і ми на місці, – розповідає Світлана. – Тож вирішили не нехтувати нагодою.

Замок Бран приваблює туристів з усього світу. Але насправді він ніколи не був місцем проживання Влада Цепеша, князя Валахії, більш відомого, як вампір граф Дракула. Тільки після виходу легендарного роману Брема Стокера, Бран отримав свою славу і став візитною карткою туризму в Румунії.

За легендою, румунський граф Влад Цепеш був тут проїздом, можливо, зупинявся кілька разів. На цьому історія його відносин з Браном, схоже, закінчується. Але є наполегливіі дослідники, які вірять у свою ж версію про те, що граф був кинутий у темницю замку, так як впав у немилість угорському королю Матьяшу Хуньяді.

Бран змінив багатьох господарів, переходив від одних власників до інших. Після проголошення Великої Румунії замок був подарований королеві Марії у знак любові і відданості румунів до цієї жінки. Так Бран став королівською резиденцією. А сьогодні замок — своєрідний історичний музей під відкритим небом. Тут можна побачити, як раніше жили румуни. Крім того, містечко Бран славиться ще й своїми сирами, рецепт приготування яких тримається в таємниці і передається від одного покоління до іншого.

Недарма багато туристів асоціюють замок з Дракулою, адже він якнайкраще підходить для зйомок фільмів про легендарного вампіра. Багато елементів інтер’єру та архітектури змушують кожного, хто відвідав його, відчути на собі всю таємничість епохи правління великого князя Валахії. А додали замку легендарності шанувальники творчості Брема Стокера, які під час подорожі Румунією побачили Бран. Він їм видався дуже схожим на той замок, який так детально описав автор у своєму романі. Більше того, американський режисер Френсіс Коппола навіть виділив гроші на реставрацію Брана, коли знімав тут свою версію «Дракули».

Від Тернополя до Брана близько 700 км. Працює музей з 9.00 до 18.00 щодня, за винятком понеділка. Тоді у замок можна потрапити з 12.00 години. Вхід для дорослого 9 євро, пенсіонерам – 7 євро, студентам – 5, дітям – 2. Дешевше обійдеться шкільним групам – по 1 євро з кожного. Діти до 7 років відвідують замок безкоштовно.

Схожі пости

На переході на вулиці Київській збили дівчину (оновлюється)

Через ремонт мосту на трасі Тернопіль-Бережани влаштували альтернативний маршрут (схема об’їзду)

Убивцю 2-х дівчат 16-річної давності Струня залишили під вартою

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів