29.05.2023
Місто Новини

Як виглядала “золота молодь” Кременця майже 100 років тому

Як виглядала “золота молодь” Кременця майже 100 років тому, показали у соцмережі. Своїми знахідками ділиться дослідниця Ірина Дан-Коен.

Щоправда, століття тому у зміст вислову вкладали дещо інше значення, ніж зараз. Сьогодні “золотою молоддю” ми переважно називаємо дітей заможних та впливових батьків. Тоді ж це були нащадки інтелігенції. У даному випадку на світлині діти працівника Кременецького ліцею.

“Кременець 1930-ті. Феліція Тереза ​​Маліновська , Броніслава Маліновська , Юзефа Станіслава Маліновська-Кайзер, Маріан-Маліновський. Діти адміністративного працівника Liceum Krzemienieckiego”, – пише пані Ірина.

Кременецький ліцей став центром упровадження нової організації та змісту освіти на Волині. Його діяльність відновили 27 травня 1920 р. Започаткував його роботу наказ Ю. Пілсудського: “Славетний навчальний заклад відроджується, – відзначалося в акті, – з тією метою, аби надалі жила славна думка його основоположників, аби в нових умовах сьогодення він функціонував із попередньою наполегливістю і служив на користь Вітчизни, науки і честі”.

Схожі пости

Тернополян просять повідомляти владі про неприємний запах

У волонтерський центр ТНМУ передали медпрепарати для українських воїнів

Redaktsia

Рятувальники розповіли деталі, як врятували чоловіка, який ледь не втонув

Перейти до панелі інструментів