28.09.2021
Новини

Драма, містика, філософія – у Новоград-Волинську відкрили виставку кременецької художниці

Цікаву, містичну, сповнену прихованого змісту виставку кременчанки Олександри Панфілової, відкрили у Новоград-Волинську. Презентували роботи художниці під час Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела», повідомляють у краєзнавчому музеї. 

Виставка «Філософська міфологія «Лісової пісні» Лесі Українки» потрапили до Новоград-Волинського завдяки багаторічній співпраці музею з Кременецько-Почаївським історико-архітектурним заповідником.

Олександра Панфілова – кременчанка, кандидат мистецтвознавства, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка. Авторка понад 30 наукових праць, враховуючи монографії з культурознавчих тем та проблем краєзнавства. Працює у техніках олійного та акварельного живопису, розпису на склі. Бере участь у щорічних звітних виставках, Всеукраїнських та Міжнародних пленерах, вернісажах, фестивалях, симпозіумах, міжнародних проектах.

“У своїй творчості Леся Українка нерідко зверталася до античних образів, але звичайно, обов’язковим для неї була і фольклорна творчість рідного українського краю. Найвищим мистецьким здобутком Лесі Українки вважається драма-феєрія «Лісова пісня», в якій вона закликає зберегти у серці те, «що не вмирає». Драма-феєрія є одним із перших прообразів фентезі в українській літературі.

Драма викликає постійний інтерес живописців, графіків, скульпторів. Так, до цієї теми звернулася і Олександра Панфілова. Техніка виконання: розпис на склі олійними фарбами та тушшю. За основу під скло взято тонований картон, який створює кольорове тло.

Виставка складна, філософськи наповнена дивовижними футуристичними образами, що тісно пов’язані з міфологічними уявленнями наших предків”, – розповідають у музеї.

 

Схожі пости

“Читаймо про важливе! Підтримуймо воїнів!” Волонтерка оголосила книжковий аукціон, щоб допомогти бійцю

91 заява у ЦВК на посаду Президента України: з кого будем вибирати? Весь список і короткі досьє

Назарій Наджога

За добу на Тернопільщині – 31 інфікований ковідом і жодної смерті

Перейти до панелі інструментів