«Пробачте мені усі!» – тренер з фехтування, який став паркувальником і потрапив у неприємність

Центр Тернополя, Майдан Волі. Андрій Іванович, спираючись на милицю, роздивляється припарковані автомобілі.  Він одягнутий у жовту жилетку з написом «паркувальник».

– Пробачте мені усі, – просить чоловік. – Мені дуже соромно і неприємно, що я на нього замахнувся, що сталася така ситуація…

Передісторія

Кілька днів тому користувач Фейсбуку Yura Diachun виклав відео, на якому відзнятий працівник автостоянки. Старшого віку паркувальник просить водія іномарки оплатити за стоянку через паркомат. Власник авто не погоджується, мотивуючи свої дії тим, що від нього гроші вимагають.

– Шановний, будь ласка, оплатіть за стоянку, – звертався паркувальник.
– Га-га, я не такий крутий, – відповідав йому автор відео.
– Будь ласка, оплатіть за стоянку, – просив далі старший чоловік. – Ви не хочете оплачувати?
– Ні.
– Чому?
– Тобі не хочу, – чутно «за кадром» голос.
– Не тобі, а «вам», – просив ввічливості Андрій Іванович.

Далі на відео видно, що справді паркувальник намагався вдарити палицею. Однак поведінка автора відео була нічим не краща. Водій припаркованого автомобіля звертався до старшої людини на «ти». А, власне, емоції в паркувальника виникли після того, як до нього був показаний жест рукою, якого на відео не видно.


Тренер з фехтування

Андрію Івановичу 62 роки. Прожив усе своє життя у Тернополі. Майстер спорту міжнародного класу і тренер з фехтування. Декілька років тому у нього сталася біда: перелом коліна і гомілки. Операція, інвалідність, 1,5 роки вдома. Пенсія мала, хорошої роботи йому не знайти, а вдома ще й старенька мати, яку він один доглядає.

Свою історію життя паркувальник розповів журналісту «Терміново».

– Я майстер спорту з фехтування. Педагогічний стаж – 20 років, у спортивній школі тренував дітей. Потім так сталося… неприємно згадувати… у мене друга група інвалідності, довічна. Пенсія маленька, а тут мені платять зарплату, я офіційно по договору працевлаштований. І хоч ще якісь гроші трошки є. Бо вдома мама, якій 85 років. Разом, докупи наші пенсії і зарплату – ми  ще хоч трохи поживемо, – говорив про себе чоловік.

Андрій Іванович бачив відео, яке виклали в мережу. Ніяковіє, розповідаючи, що сталося.

– Кажу йому: «будь ласка, оплатіть в паркоматі відповідну суму на бажаний час вашого паркування». Він не захотів. Почав мене ображати, показував «палець». Тому – пробачте мені! – я замахнувся на нього палицею. Він мене провокував. Чесно, я не думав, що він викладе в інтернет. Мені самому неприємно чути і бачити відгуки під відео, хоч вони є різні.

Після того йому телефонував друг, підходили знайома жінка. Навіть серед власників авто, які паркували машини на Майдані Волі, були чоловіки, що казали про правоту його дій. Заодно чоловік каже, що й серед колег по роботі не чув про себе поганого. І знову в розмові попросить пробачення в усіх, хто бачив відео.

– Пробачте мені усі. Я не стримався, бо він показував мені «палець».

В Андрія Івановича загорілися приємністю очі, коли журналіст запитав про вихованців і скільки чемпіонів з фехтування він виховав.

– Ой, багато їх, – посміхнувся він. – Навіть про всіх відразу не згадаю. Є чемпіони України, чемпіони колишнього Радянського Союзу. Чемпіонами хлопці ставали різного віку. У моїх групах набирались хлопчаки від 4-го класу. Потім мої вихованці ставали призерами змагань і в старших класах, і після школи, і в інституті. Ой, дуже багато їх.

Він згадував своїх учнів по імені. Та все ж підкреслював, що дуже багато їх, ким гордиться, і всіх на раз не в силі згадати. Сподівається, що й про нього вони пам’ятають.

Свою тренерську кар’єру завершив наприкінці 90-х. Далі було по-різному, чоловічу роботу ще міг якусь знайти. А потім важкий перелом ноги і півтора року самотності.  І лиш віднедавна почав працювати.

– Я отримав інвалідність. Півтора року мусів бути вдома, не міг не ходити, не міг десь працювати. А тут прийшов на роботу два місяці тому. Почав розходжуватися і в мене вже не такі болі в нозі. І це перша така прикра історія. Мені дуже неприємно, – каже Андрій Іванович.

Таких мало на світі

Якщо для Андрія Івановича це перша така неприємність, то його колеги по роботі уже не вперше потрапляли на хамство збоку автомобілістів.

– Мені теж, буває, хамлять, не хочуть платити, посилають. То і місцеві на тернопільських номерах, і «чужі» приїжджають, хамлять. Є такі люди. А я тут на роботі простий паркувальник, що можу їм зробити? Поки поліцію визву, вони поїдуть, – розповів інший паркувальник Михайло Іванович.

Про свого колегу він говорить досить дружелюбно.

– Андрій – дуже хороша людина. Таких, як він, мало на світі.

Не хаміть простим паркувальникам!

Андрій Іванович запевняв, що ситуації, коли не працює паркомат, рідкість. І вразі чого, оплатити можна пізніше.

– Я можу почекати, – каже він. – Але є і інші способи оплатити. Це можна зробити «есемескою» з телефону, можна перерахувати з банківської карточки і показати про оплату. Коштує стоянка 6 гривень за годину. А паркоматом користуватися дуже просто.

Тим не менше, в мережі інтернет є багато інформації, як уникнути плату за паркування в містах України. Недосконале законодавство, відсутність системи штрафів, неналежне облаштування стоянки чи збій в роботі паркомату. Такі хиби відчувають на собі паркувальники – це зазвичай чоловіки передпенсійного віку, яким кращої роботи важко знайти.

В Україні за несплату паркування власники автомобілів все ж будуть нести скоро відповідальність. Через місяць, від 27 вересня цього року, набирає чинності Закон України №2262-19 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів».

Цей Закон передбачає, що інспектори з паркування матимуть право самі везти відеозйомку порушників. Їхні відео можуть бути доказами в суді чи при накладенні адмінштрафу. Крім того, автомобіль може бути відправлений на штраф-майданчик відразу з парковки.  Поверненуть автомобіль власнику після того, як він оплатить за паркування та затрати на евакуатор.

About the author

trending_flat
Дощові води з котловану на вулиці Миру злили в Серет (фото, відео)

У Тернополі на вулиці Миру сьогодні зібралися обурені мешканці навколишніх будинків. Вони виступають проти будівництва багатоповерхівки по сусідству. Під час негоди останніх днів дощі затопили котлован, який вирили під забудову. Це призвело до зсуву ґрунту, зокрема, і тротуару. Поруч паркова зона. Депутатка цього округу Оксана Яциковська скликала представників архбудконтролю міської ради, екологічної інспекції, земельників. До людей вийшли проектант будівництва, а також людина, яка називала себе забудовником (свого прізвища чоловік не назвав). Зустріч відбулася перед зачиненими воротами. На територію забудови людей не пропустили. – Йде зсув ґрунту. Тротуар вже весь пішов у яму, дорога тріщить. Вони ці тріщини заливають цементом, – каже мешканка з сусіднього будинку Лариса Карпенко. Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні її цільового призначення площею 0,3900га за адресою вул. Миру,4В ТОВ «Акваріум – 1» сесія Тернопільської міської ради затвердила ще в серпні минулого року. Чоловік, який […]

trending_flat
«Не можна допустити, щоб люди збайдужіли. Війна не десь, вона поруч». Інтерв’ю з волонтеркою

У 2014 році волонтерський рух у протидії державі агресора набув загальнонаціонального масштабу. Від початку нападу агресора люди допомагали всім, чим могли. Багато тернополян теж не залишились осторонь біди, що поглинула Схід України. Того ж року за дослідженням фонду «Демократичні ініціативи» спільно з «Київським міжнародним інститутом соціологічних досліджень» третина населення України переказувала кошти українській армії. 23% громадян скористалися допомогою благодійних фондів та волонтерських організацій, передавши кошти, речі та продукти через них. Зараз наче все більш тихо. Та все ж волонтери є. І армія потребує піклування простих громадян, яких захищає. Тетяна Запаранюк – викладач коледжу економіки права та інформаційних технологій ТНЕУ. З перших днів агресії Кремля вона стала волонтером. З нею ми поговоримо про те, чого зараз бракує армії, чому й досі волонтери необхідні військовим, про жінок на війні. – Ви з перших днів допомагаєте армії? – Так, з перших днів я […]

trending_flat
ЦВК офіційно визнала Володимира Зеленського наступним президентом України

ЦВК склала і оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. 30 квітня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України", на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки повторного голосування в межах відповідних територіальних виборчих округів, у тому числі з поміткою "Уточнений", та протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки повторного голосування в межах закордонного виборчого округу Центральна виборча комісія склала та оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. У протоколі зазначено, що до виборчого бюлетеня для повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року було внесено дві кандидатури: Зеленський В.О. та Порошенко П.О. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України" за підсумками […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Кокутківці та Висипівці – від старенької церкви до лебединого озера (фоторепортаж)

Війна недалеко Кокутківців колись була неабияка. Сто років тому річка Нестерівка відчувала тупіт солдатських чобіт. У навколишніх селах базувалися війська трьох імперій: Прусія, Австро-Угорщина, Росія. Частина перша: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі Затоптане кладовище безіменних солдат Дорогою, якою марширували армії, прямуємо від Нестерівців в Кокутківці. На угорському сайті архівних фотографій http://fortepan.hu викладені світлини Першої світової. Одна з них датується 1917 роком. На світлині показано поховання близько  сотень могил. У короткому поясненні до старого фото вказано, що це ховають солдат 23-го Угорського піхотного полку Австро-Угорщини. Помітно: літній період, чоловіки біля могил легко одягнені. Український історик, краєзнавець, дослідник військово-історичних подій Сергій Ткащов каже, що там могли бути поховані не тільки угорці. А також є думки, що військове кладовище виникло раніше. – Можливо воно було облаштоване в 1915-1916, коли фронт стояв вздовж Серету довший час. Ось цей полк того періоду […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі (фоторепортаж)

Замість вступу Процес децентралізації в Україні триває. Мешканці невеликих сіл вирішують, до якого центру об’єднаної громади приєднатися. Адміністративна реформа передбачає, що волевиявлення сільських рад повинна схвалити ще й обласна влада. Відтак, кілька років тому появився Перспективний план Тернопільської області. Згідно з цим документом населені пункти Нестерівської та Висиповецької сільських рад мали би ввійти до Озернянської ОТГ Зборівського району. Однак, тут люди вирішили інакше – вони хочуть приєднатися до громади Тернополя. У Тернополі теж начебто не проти. Лише депутати обласної ради ніяк не схвалять бажання мешканців, тим самим внісши зміни в Перспективний план. Та поки обласна рада роздумує, ми помандрували п’ятьма селами Нестерівці, Кокутківці, Висипівці, Серединці та Воробіївкою. Довкола цих сіл є місця, які внесені на карту історії України та пов’язані з визначними подіями та долями відомих особистостей. Барвінські у Нестерівцях та їх гості Через кожне село Нестерівської і Висиповецької сільських […]

trending_flat
Степан Барна заявив, в який день напише заяву про відставку з посади голови Тернопільської ОДА

Степан Барна заявив, що звільниться з посади голови Тернопільської ОДА після інавгурації нового президента. Відео про своє рішення Степан Барна оприлюднив у мережі Фейсбук, записавши його на горі Бона в Кременці. – Сьогодні я заявляю, як тільки відбудеться інавгурація новообраного президента України, я покладу перед ним заяву про відставку, – наголосив він. Також додав, що буде максимально допомагати тим, хто буде розвивати Україну в євроінтеграційному напрямку.  А також стоятиме на позиції недопущення реваншу. – Недопущення приходу в політику тих людей, які знищували Україну впродовж останніх, багатьох років і намагалися її загнати в російське ярмо – заявив наразі чинний голова Тернопільської ОДА. Додамо, за результатами голосування у виборчих округах Тернопільщини з невеликим відривом від Петра Порошенка переміг Володимир Зеленський. За екзит-полом Володимир Зеленський здобув довіру 73% виборців. Раніше,  журналісти «Терміново» вияснили, яким чином з обласного бюджету Тернопільщини фінансувалася агітація за кандидата […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025