28.10.2021
Відео Новини

Тернополянин пережив евакуацію через виверження вулкану в ДР Конго (фото, відео)

Військовослужбовець з Тернополя Юрій Кульпа, який з миротворчою місією перебуває у демократичній республіці Конго, став свідком виверження місцевого вулкану Ньїрагонго. Враженнями він поділився на власній сторінці у соцмережі.

“22 травня, близько 19 години в місті Гома, що в Демократичній Республіці Конго розпочалось виверження вулкану Ньїрагонго. Командуванням загону було прийнято рішення про евакуацію особового складу, озброєння та військової техніки у безпечне місце. Під час переміщення особовий склад діяв згідно з планом евакуації затвердженим вищим керівництвом ЗСУ. На даний час військовослужбовці у повному складі повернулися до базового табору, знаходяться в режимі чергування та очікують вказівок на випадок повторної евакуації.

Довідково: Востаннє Нійрагонго вибухнув у 2002 році, коли 250 людей загинуло і 120 000 людей залишилися без даху над головою після того, як лава рушила на місто Гому.

Всього з 1882 року було зареєстровано 34 виверження цього вулкана. Одне з найсильніших вивержень Ньїрагонго відбулося в 1977 році, тоді загинули понад 600 осіб”, – йдеться у дописі.

Згодом, у неділю, 23 травня, Юрій Кульпа повідомив, що ситуація стабілізувалася.

“Ніч була важкою, проте виносимою. На даний час всі повернулися до місць дислокації, перебуваємо в очікуванні”, – зауважив військовий.

Фото та відео зі сторінки Юрія Кульпи

 

 

Схожі пости

Слухання у справі вбивства біля Allure знову перенесли. Батьки вбитого Віталія Гнатишина бояться, що судовий процес може затягнутися на роки

Євгенія Цебрій

УСБУ Тернопільщини залишилось без керівника

Під Тернополем загинув водій мікроавтобуса

Перейти до панелі інструментів