29.05.2023
Новини

Епіфаній привітав українців з Великоднем та подякував медикам і військовим

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній звернувся до українців з посланням до Великодня.

Послання Епіфанія розміщене на сайті ПЦУ.

“Удруге поспіль у надзвичайних умовах усім нам доводиться відзначати Світле Христове Воскресіння. Однак хіба впродовж двох тисячоліть, які минули від того часу, коли ангели сповістили мироносицям «Чого шукаєте Живого між мертвими? Нема Його тут, Він воскрес» (Лк. 24: 5 – 6), Церква і людство не перебували в скорботах і випробуваннях? На долю кожного покоління християн випадало зазнавати тих чи інших скорбот. Якими б важкими не були випробування, але радість від усвідомлення істини воскресіння Христового допомагає долати все”, – зазначив Епіфаній.

Він додав, що “ми – свідки того, як уже понад рік усе людство шукає способу подолати пандемію згубної хвороби”.

“І якби з’явився зараз учений, який би винайшов ефективні ліки чи інший спосіб досягти перемоги над хворобою, то чи не прославляли б таку людину, чи не шанували б її? Безперечно, що шанували б! А ми нині святкуємо перемогу не над однією хворобою, а над гріхом, що є причиною всіх хвороб! Ми прославляємо не винахідника ліків від захворювання, але славословимо Спасителя, Який переміг саму смерть і дарував нам життя вічне”, – ідеться у посланні.

Епіваній побажав українським воїнам Божого захисту і перемоги.

“Серед цих вітань з особливим почуттям вдячності від Золотоверхого Києва, від повноти помісної Української Православної Церкви ділимося великодньою радістю з тими, хто на фронті і в тилу несе служіння українському народові, зі зброєю в руках захищаючи нас від російської агресії. Від серця бажаємо воїнам, які жертовно захищають всіх нас, які обороняють державну незалежність України, Божого захисту й перемоги!”, – наголосив він.

Митрополит також висловив подяку лікарям, медичним працівникам і всім, хто з любов’ю піклується про хворих, дбає про захист ближніх від поширення згубної пошесті.

Епіфаній привітав із Пасхою Господньою “кожного, хто щиро працює на благо українського народу в органах державної влади та місцевого самоврядування”.

“Пасхальну радість перемоги над злом ми розділяємо з тими нашими братами й сестрами, хто поки що перебуває в умовах кремлівської окупації, хто терпить від агресора несправедливе ув’язнення, перебуває за ґратами полону. Від тисячолітньої Святої Софії та відродженого Михайлівського Золотоверхого, від першопрестольного Києва, від усіх нас прийміть сердечні вітання й запевнення у щоденній молитві до Бога за ваше визволення”, – йдеться у посланні Епіфанія.

Фото: з відкритих джерел

Схожі пости

За три тижні жителі Тернопільщини принесли в поліцію майже 200 одиниць зброї та 650 боєприпасів

Змінити місце голосування можна до 15 липня. Для цього не потрібно жодних довідок, тільки паспорт

Євгенія Цебрій

На переході на вулиці Київській збили дівчину (оновлюється)

Перейти до панелі інструментів