Ге(мо)рої тернопільської медицини: скільки заробляють “бідні” лікарі хабарники

У своїй авторській програмі «(Без)коштовна медицина» на «24 каналі» Олександра Устінова розповіла про головних ескулапів Тернопільщини, які потрапляли в скандальні історії.

Хабарі за інвалідність, пологи, влаштування на роботу та навіть геморой – все це з реального життя лікарів на Тернопільщині. А ще лікарі тут заробляють на елітні маєтки і тікають від поліції за кордон, Україна ж роками вимагає їх екстрадиції. Ба, навіть можна спокійно отримати довідку від місцевих лікарів про “тверезість”, хоч би й тебе п’яним зловили поліцейські і про це вже написали ЗМІ, – йдеться в останньому випуску програми.

Яскравий приклад тому – затримання під новий рік голови Обласної ради Віктора Овчарука, теж, до речі, лікаря, який на наступний день прийшов з довідкою, що був тверезий як ніколи.

Історія про те, як хірург Тернопільської обласної лікарні вимагав 1500 гривень від пацієнта, щоб поставити йому діагноз “геморой” – нещодавно облетіла весь Інтернет. Звучить смішно, от тільки такий діагноз – чудовий спосіб “відкосити” від армії.

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук

Ще одного з головних лікарів Тернопільщини навіть намагалися екстрадиювати з Німеччини. Звати його Ігор Вардинець, скандально відомий керівник тернопільської районної лікарні та екс-депутат Тернопільської обласної ради, котрого було спіймано на хабарі у 200 тисяч гривень. Поки його оголосили в розшук і вимагали повернути в Україну українські слідчі, він отримав політичний притулок у Німеччині.

Скандально відомий керівник тернопільської районної лікарні Ігор Вардинець

На жаль, такі новини вже стали досить звичним явищем для Тернопільських ЗМІ. Так, кілька днів тому в Тернополі на гарячому затримали лікаря, заступника директора місцевої лікарні, за те, що вимагав в жінки 1000 доларів за влаштування на роботу медсестрою. Взагалі 1000 доларів – “стандартна такса” за влаштування на роботу в Тернопільські лікарні. На одному з таких хабарів погорів нещодавно і депутат місцевої ради Роман Ляхович. Він теж вимагав 1000 доларів за влаштування на роботу в місцеву лікарню.

Роман Ляхович вимагав 1000 доларів за влаштування на роботу в місцеву лікарню

Цікаво, як же Ляхович міг обіцяти працевлаштування, якщо сам працює не в лікарні, а в Тернопільському медуніверситеті? Просто! У Тернополі є і своя Університетська лікарня, що водночас служить клінічною базою для кафедр Тернопільського медичного університету, де працює сам депутат-хабарник. Але далі – ще цікавіше. Однопартієць Ляховича Володимир Бліхар – голова фракції “Народний контроль” у Тернопільській міськраді, а Університетською лікарнею керує його батько – Василь Бліхар.

Володимир Бліхар – голова фракції міськради, а лікарнею керує його батько – Василь Бліхар

Сім’я очільника лікарні – дуже небідна. Головний лікар та його дружина, яка працює в дитячій лікарні – мільйонери. Мільйони в заощадженнях, будинок на 340 квадратів, елітні авто та декілька квартир. Як і заведено, всі в сім’ї успішні бізнесмени: і дружина, і син-депутат, і невістка. Мали свою віконну компанію. От тільки велика кількість замовлень цієї компанії – державні та комунальні установи, та й навіть, власне, лікарня батька.

Можна ж гарно бізнес вести на Тернопільщині, коли ти депутат і голова фракції, твій батько – головний лікар, а компаньйон – один з найбільших забудовників. Цікаво, що дохід сина головного лікаря збільшився в рази, коли він став депутатом. Лише за останні три роки компанія сина виграла чотири мільйони гривень на державних тендерах. До того ж, як Бліхар став депутатом, компанія не вигравала жодних тендерів.

Не обійшлося без корупційних скандалів і в Тернопільській психлікарні. Там відкрили кримінальну справу, бо керівництво лікарні хотіло отримати кошти на ремонт аптеки на території лікарні, який насправді вже був відбудований та відремонтований за кошти приватної фірми, яка орендувала це приміщення. Керує Тернопільською обласною психлікарнею Володимир Шкробот. Він, мабуть, один з найзаможніших лікарів не лише в Тернополі, але й в Україні. Три приватних будинки, один з яких на понад 300 квадратів в елітному передмісті Києва, квартири в столиці і Тернополі, півгектара землі, Лексус та понад 100 тисяч доларів в “заначці”. Це все в сім’ї звичайних “гіппократів”, де і керівник лікарні і його дружина – лікарі.

Володимир Шкробот – один з найзаможніших лікарів України

До слова, нещодавно в Тернополі повним ходом взялися ремонтувати лікарні. Бліхар з Університетської лікарні замовляв у свого сина вікна, а Центр екстреної медичної допомоги відкрив нову автоматизовану диспетчерську для бригад швидкої допомоги. Але і тут, як заведено на Тернопільщині, не обійшлося без “своїх”. Нову диспетчерську станцію за понад сім мільйонів гривень будувала та оснащувала компанія “Протекшн груп”. Це та компанія, в якій донедавна працював сам губернатор Тернопільщини Степан Барна.

Проводив тендер на нову автоматизовану диспетчерську Віктор Кузяк – начальник Управління капітального будівництва Обласної державної адміністрації. За дивним збігом обставин, єдиною фірмою-конкурентом на тендері фірмі, де раніше працював губернатор, була фірма, де раніше одним із співзасновників був Віктор Кузяк. Отже єдиними двома конкурентами на тендері на сім мільйонів на побудову нового диспетчерського центру для швидких було всього дві компанії: одна з них раніше належала тому, хто проводив тендер, а в іншій працював сам губернатор.

До речі, пристрої з гучною назвою “мобільні термінали”, які закуповувались в машини, виявились звичайними телефонами LG. Окремо лікарня майже на півмільйона закупила у компанії, де раніше працював губернатор, і консультаційних послуг з програмування – тобто розробку програми, яка б мала використовуватись для диспетчерської. А знаєте, хто компетентні спеціалісти компанії “Протекш груп”, які будуть займатися цілодобовою технічною підтримкою програми диспетчерського центру? З документів, поданих компанією на тендер – акушерка та вчителька української!

Віктор Кузяк – начальник Управління капітального будівництва ОДА

Чому ж компанія, в якій технічною підтримкою займаються акушерки та вчительки виграє всі підряд тендери в лікарні? Справа не лише в губернаторі, який там раніше працював. Серед власників компанії були і колишній мер Тернополя та нинішній народний депутат від “Народного фронту” – Роман Заставний, а також Зіновій Юрик, батько братів Юриків – Тараса, народного депутата від БПП, та Юрія, заступника голови Тернопільської ОДА.

Отже, поки нам всі розказують про жахи зубожілої української медицини, головні лікарі, губернатори, народні депутати та їх сім’ї непогано заробляють на ремонтах лікарень та оснащенні швидких.

Автор: Олександра Устінова

About the author

годинник Тернопіль
trending_flat
Ніч буде довшою. Українці перейдуть на зимовий час: куди і коли крутити стрілки

Українці цієї ночі отримають бонус - зайву годину сну. Перехід на зимовий час відбудеться у ніч з 25 на 26 жовтня, о 4 годині ранку. Стрілки годинника треба буде перевести на годину назад. Переведення здійснюється згідно з постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року. Хоча минулого року парламент проголосував за скасування переходів на літній та зимовий час, документ досі не набрав чинності. Президент Володимир Зеленський станом на жовтень 2025 року не підписав законопроєкт. Варто зазначити, що більшість сучасних гаджетів перейдуть на новий час автоматично. Смартфони, планшети, комп'ютери та смартгодинники самостійно змінять час без вашої участі. А от механічні годинники та старі моделі телефонів доведеться налаштовувати вручну. Лише 70 країн світу переводять годинники, тоді як 125 держав цього не роблять. До країн без сезонної зміни часу належать Японія, Китай, Ісландія та більшість держав Африки і Південної Америки. У регіонах біля […]

близнята
trending_flat
Унікальний будинок “Близнята” в Кременці отримав шанс на друге життя

У Кременці врятують унікальний будинок XVIII століття, відомий як "Близнята". Пам'ятка архітектури національного значення на вулиці Медовій, 3 нарешті отримає шанс на відновлення.Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник пройшов конкурсний відбір у межах програми "Велике будівництво". Про це розповіли на сторінці Кременецько-Почаївського ДІАЗу. Держава виділила гроші на розробку проєктно-кошторисної документації для старовинної споруди. Зараз на об'єкті працює команда "Українського міжнародного інституту відновлення". Фахівці проводять обміри будівлі, досліджують фундаменти, стіни та дах, вивчають стан території навколо. У складі групи працюють архітектори, геологи, археологи, хіміки, конструктори та кошторисники.Цього року завершать підготовку всієї проєктної документації. Це обов'язковий крок перед початком реставрації. У заповіднику сподіваються, що безпосередньо ремонтно-реставраційні роботи стартують уже наступного року.

Микуляк
trending_flat
Бучацька громада втратила 30-річного воїна Петра Микуляка

На Тернопільщину прийшла страшна звістка - на фронті загинув Петро Микуляк з села Зубрець.  Воїн загинув, перебуваючи на Сумщині. Про втрату розповіли у Бучацькій міській раді. "На війні загинув старший сержант, старший технік роти вогневої підтримки Петро МИКУЛЯК, житель села Зубрець, 1995 року народження. Наш Захисник віддав своє життя за Україну 14 жовтня 2025 року поблизу населеного пункту Дмитрівка на Сумщині, внаслідок артилерійського обстрілу. Світла пам’ять Герою, який до останнього подиху виконував свій військовий обов’язок і боронив рідну землю", - йдеться у повідомленні. Сьогодні громада зустріне свого Героя на колінах. "Просимо жителів громади з глибокою вдячністю та шаною зустріти нашого Захисника, утворивши живий коридор уздовж дороги, якою він повертається додому. Централізована зустріч відбудеться на Алеї Слави на Тернопільському роздоріжжі. Про час виїзду кортежу з тілом Героя з Тернополя буде повідомлено додатково. Схилімо голови в скорботі та пошані", - додали у […]

Анна Руда
trending_flat
Померла знана у Тернополі волонтерка Анна Руда

У Тернополі пішла з життя Анна Руда – жінка, яка створила волонтерську кухню "Бункер-С" і допомагала українським захисникам. Про смерть волонтерки написав у фейсбуці міський голова Тернополя Сергій Надал. Він назвав це великою втратою для міста і всього волонтерського руху в Україні. "Людина з великим серцем, яка присвятила своє життя служінню Україні та її захисникам. Вона вміла об'єднувати людей і надихати на безкорисливу допомогу", – написав Надал. Анна Руда заснувала волонтерську кухню "Бункер-С", яка готувала їжу для військових. Вона змогла згуртувати навколо себе багато людей, які теж займалися волонтерством. Редакція "Терміново" висловлює співчуття усім, хто знав Анну Руду. Вічна їй пам'ять.

випав чолвік
trending_flat
У Тернополі з 5 поверху випав чоловік

У Тернополі вночі з 5 поверху випав чоловік. На жаль, він загинув. Про випадок розповіли у поліції Тернопільської області. За словами правоохоронців, загиблий мав проблеми зі здоров'ям. "У Тернополі з п'ятого поверху випав чоловік: поліцейські встановлюють обставини нещастя. Бездиханне тіло чоловіка о третій годині ночі 23 жовтня біля п'ятиповерхового будинку на вулиці Тарнавського виявили працівники комунального підприємства. Вони викликали екстрені служби. На місці події працювала слідчо-оперативна група Тернопільського райуправління поліції. У ході перевірки стало відомо, що загиблий - тернополянин 1959 року народження. Чоловік у квартирі, яка знаходиться на п'ятому поверсі, проживав сам, мав проблеми зі здоров'ям та координацією руху. Експерти, які оглядали тіло кажуть, що тілесні ушкодження притаманні падінню з висоти.  Причину смерті встановить судово-медична експертиза. За даним фактом відкрите провадження відповідно до статті 115 Кримінального кодексу України. Триває слідство", - йдеться у повідомленні.

Саніцького
trending_flat
Важка хвороба забрала ветерана війни з Тернопільщини Віталія Саніцького

Щодня на Тернопільщину надходять важкі звістки про смерть наших військових. Помер Віталій Саніцький з Козівщини, який боровся з важкою хворобою. На 43-му році життя відійшов у вічність ветеран російсько-української війни, наш земляк Саніцький Віталій Петрович, 10 травня 1982 року народження. Його земний шлях завершився під час лікування важкого захворювання. Щиро співчуваємо всім рідним та близьким! Вічна пам'ять Захиснику! Панахида за покійним відбудеться сьогодні о 19:00. Чин похорону відбудеться завтра о 12:00", - йдеться у повідомленні. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним, близьким та усім, хто знав нашого Віталія Саніцького. Вічна йому пам'ять.  

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025