04.08.2021
Гуманітарна сфера Новини

“Маємо виходити за межі шкільного комфорту”: найкращий вчитель України з Тернопільщини розповів про свою роботу

Василь Дяків викладає історію, громадянську освіту та основи здоров’я у Заліщицькій державній гімназії. Працює там вже 24 роки. Торік 3 жовтня його визнали найкращим вчителем 2020 року за версією Global Teacher Prize Ukraine. Чим для нього є вчителювання, педагог розповів Liga.Life.

Подаємо основні тези педагога:

– Для мене бути вчителем – це про любов до дітей, пошук нового та розуміння того, що ми формуємо майбутнє країни. У професії мені подобається неординарність моїх учнів, те, що вони спонукають мислити категоріями, які виходять за категорії дорослості. Вони можуть щось фантастичне придумати і ти тоді починаєш шукати, як це можна реалізувати. Або показати, що ця фантастичність зовсім не фантастичність, але її можна у щось перетворити.

– Діти до певної міри ще не мають рамок, комплексів, консерватизму. І це здорово. Мені завжди чогось не вистачає у шкільній освіті, хочеться вийти за межі звичайного шкільного закладу.

– Я командний гравець і намагаюсь навчати цього своїх учнів. Групова робота у школі є важливою. Командний гравець завжди розуміє загальну стратегію, яка дає розуміння, яку суперсилу кожного можна використати у команді.

– Школа завжди обмежена у своїх можливостях. Ми маємо виходити за межі шкільного комфорту, завжди про це говорю.

– Завжди даю право вибору своїм учням. Їм буває складно, бо за вибір завжди треба нести відповідальність. Але право вибору дає багато усвідомлення.

 

Схожі пости

Нацполіція України розпочала досудове слідство за фактами гібридної агітації за кошти держбюджету в користь кандидата Порошенка

Назарій Наджога

“Можуть догратися”: у Тернополі ломбарди й далі порушують карантинні заходи

Ірина Небесна

“Цілу ніч чекав на порятунок”: завдяки зверненню небайдужого тернополянина патрульним вдалося допомогти хворому (відео)