21.03.2023
Новини

В Україні сьогодні день жалоби через трагічну пожежу в Харкові

21 січня у Харкові у двоповерховому житловому будинку, переобладнаному під будинок для літніх людей, сталася пожежа, внаслідок якої загинули 15 осіб, 5 госпіталізували.

В Україні сьогодні день жалоби за загиблими внаслідок пожежі в будинку для літніх людей у Харкові. На всій території України приспущений Державний прапор на будинках і спорудах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

Також скасовані всі розважально-концертні заходи та внесені відповідні зміни до програм теле- та радіопередач.

Як повідомляє «УНІАН» За фактом пожежі у двоповерховому житловому будинку, переобладнаному під будинок для літніх людей, поліція відкрила провадження за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України.

Слідчі перевіряють чотири основні версії виникнення пожежі: внаслідок підпалу, внаслідок необережного поводження з вогнем в побуті або з електроприладами; а також через замикання електромережі.

Правоохоронці затримали чотирьох осіб, серед них – власник домоволодіння, який здав двоповерхову будівлю під пансіонат, орендар будинку та його дружина – директор приватного підприємства, яка фактично керувала закладом, а також адміністратор. Всім їм повідомлено про підозри.

Кабінет міністрів створив урядову комісію під головуванням міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова з розслідування причин пожежі.

У зв’язку з трагедією президент оголосив 23 січня днем жалоби.

«У цій страшній пожежі ми втратили 15 людей. Це були чиїсь батьки та матері, чиїсь бабусі й дідусі. Так, у них позаду було довге життя, але попереду їх точно не мала чекати така жахлива смерть. Ці люди мали право на турботу, догляд та безпеку на схилі своїх років. Щоб гідно вшанувати їхню пам’ять, завтра оголошено день трауру. Бо зайвих громадян в Україні не існує», — сказав Зеленський.

Фото: РБК-Україна

 

Схожі пости

Не сплачував аліментів та приховав прибутки: на Теребовлянщині затримали злісного ухилянта

Міносвіти озвучило умови допуску до ЗНО-2020

Автомайдан вкотре розповів про політичну корупцію в кабінетах Тернопільської ОДА

Юлія Гесюк
Перейти до панелі інструментів