22.03.2023
Новини

Тариф на воду у Тернополі вирішили знову підняти

Відкрите обговорення схваленого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) проєкту постанови про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2021 рік відбулося 5 січня в актовій залі КП “Тернопільводоканал”.

Начальник планово-економічного відділу Володимир Водовіз зазначив, що серед основних чинників впливу на розмір тарифів — збільшення витрат на оплату електричної енергії (на 21,03 % з централізованого водопостачання й на 18,86 % з централізованого водовідведення) у зв’язку зі зростанням її вартості (на 24,7 % з централізованого водопостачання та на 28,1 % з централізованого водовідведення).

За словами директора підприємства Володимира Кузьми, своєчасне встановлення рентабельних тарифів допоможе “Тернопільводоканалу” фінансово забезпечити виконання всіх своїх зобов’язань перед споживачами, не переглядаючи їх упродовж року. Власне, так було в 2020-му, коли нові тарифи почали діяти на початку лютого.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Владислав Стемковський вважає своєчасний перегляд і встановлення економічно-обґрунтованих тарифів необхідною передумовою для того, аби “Тернопільводоканал” працював якісно та беззбитково, однак наголосив, що Тернопільська міська рада має застереження щодо ухвалення окремого тарифу для гуртових споживачів, оскільки встановлення пільгового тарифу відбувається за рахунок здорожчання послуг для інших споживачів. Йдеться насамперед про тарифи для Великої Березовиці та інших населених пунктів, що не входять до Тернопільської ОТГ.

Коли постанова НКРЕКП набере чинності, вартість послуг з водопостачання та водовідведення, які надає “Тернопільводоканал”, зросте, але не так відчутно, як у деяких містах України — орієнтовно на 10 відсотків.

Схожі пости

“Маємо підростаючих беркутят?”: деталі побиття двох ветеранів АТО поліцейськими, один з яких – з Тернопільщини, наразі не розголошують

Євгенія Цебрій

У Заліщиках попрощаються з 29-річним захисником

“Тепер вона разом з донечкою”: у Кременці прощаються з молодою вчителькою школи мистецтв

Перейти до панелі інструментів